Naga MarketsJednym z najistotniejszych odczytów środowej sesji była zmiana zatrudnienia pozarolniczego według instytutu ADP, która dla wielu inwestorów jest prognostykiem przed zaplanowanym na piątek odczytem NFP (część składowa raportu BLS). 


250 tysięcy nowych etatów w grudniu

Zazwyczaj publikacje zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym są dosyć zmienne i konsensus prognoz analitycznych potrafi się z nimi silnie rozminąć. Nie inaczej było i tym razem. Zgodnie z raportem autorstwa ADP, w grudniu amerykańska gospodarka stworzyła 250 tysięcy nowych miejsc pracy. Dla porównania w listopadzie było to 185 tysięcy (wynik zrewidowano ze 190 tys.).

Patrząc na historyczne ujęcie wyników ADP, dzisiejszy rezultat jest najlepszy od marca 2017 roku.

Źródło: ADP

Czy wiesz, że:
Raport ADP to miara miesięcznej zmiany w poziomie zatrudnienia w amerykańskim sektorze pozarolniczym bazująca na danych zebranych wśród ponad 400 000 pracodawców w Stanach.

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że mimo pierwszej, pro-dolarowej reakcji, szybko spadki te zostały zanegowane i obecnie ponownie kurs oscyluje w okolicy sesyjnych maksimów.

EURUSD M1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 4 stycznia
Następny artykułDM BZ WBK rekomenduje sprzedaż akcji Kruk
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here