Naga MarketsPo stosunkowo spokojnym poranku, środowe popołudnie zapowiada się niezwykle interesująco. W ciągu kilku najbliższych godzin poznamy bowiem całą serię istotnych publikacji makroekonomicznych ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Jednymi z najważniejszych w tym przypadku okazują się tu publikacje zmiany zatrudnienia pozarolniczego ADP, którą poznaliśmy o godz. 14:15 oraz zaplanowana na godz. 16:00 decyzja monetarna Banku Kanady. Jak w ostatnich tygodniach zmienił się poziom zatrudnienia w amerykańskim sektorze pozarolniczym i co najważniejsze – jak na najnowsze dane reaguje dolar? 


Raport ADP przedstawia liczbę osób zatrudnionych w sektorze prywatnym (poza rolnictwem) na podstawie danych zebranych w około 400 tysiącach amerykańskich przedsiębiorstw będących klientami ADP. Publikacja ta dla wielu inwestorów jest prognostykiem przed zaplanowanym na piątek odczytem NFP (część składowa raportu BLS). Dzisiejsze wyniki okazują się jednak gorsze od oczekiwań.

183 tysiące nowych etatów w listopadzie

Zazwyczaj publikacje zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym są dosyć zmienne i konsensus prognoz analitycznych potrafi się z nimi rozminąć. Nie inaczej było i tym razem. Z raportu ADP wynika bowiem, iż pomimo i tak już pesymistycznych prognoz na poziomie 189 tys., w lutym br. amerykańska gospodarka stworzyła zaledwie 183 tysiące nowych miejsc pracy. Dla porównania w styczniu było to 300 tysięcy (zrewidowane dodatnio z 213 tys.).

Zmiana zatrudnienia od ADP

ADP w trendzie długoterminowym koreluje z wynikami NFP, co widać na poniższym wykresie:

ADP w trendzie długoterminowym koreluje z wynikami NFP

W tym miesiącu byliśmy świadkami skromnego spowolnienia wzrostu zatrudnienia – skomentował dzisiejsze dane Ahu Yildirmaz, wiceprezes i współprzewodniczący Instytutu Badawczego ADP.

– Spowolnienie tempa wzrostu zatrudnienia jest najbardziej widoczne w handlu detalicznym i turystyce, a także w mniejszych firmach – dodał Mark Zandi, główny ekonomista Moody’s Analytics.

Kurs dolara osłabia się po publikacji raportu ADP

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że w pierwszej chwili po publikacji dolar amerykański osłabiał się wobec wspólnej waluty. Okazuje się więc, że rynek zdecydowanie większą wagę przykładają do rozczarowującego, lutowego rezultatu niż do dodatnio skorelowanego wyniku z poprzedniego miesiąca.

 Do handlu na parach walutowych i rynkach skorelowanych z USD polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Kurs pary walutowej euro do dolara amerykańskiegoAktualizacja

Po kilku minutach pojawiła się jednak większa reakcja podażowa, w skutek której doszło do silnego umocnienia dolara amerykańskiego. Tendencja ta zauważalna była również na innych parach walutowych z USD.

reakcja rynku na raport ADP z USA
EURUSD M5

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułFrancja poluje na technologicznych gigantów! Chce od nich 500 mln USD rocznie
Następny artykułKurs euro do jena testuje kluczową strefę oporu. EUR/JPY w kierunku 125,87
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here