Naga MarketsJednym z najistotniejszych odczytów środowej sesji była zmiana zatrudnienia pozarolniczego według instytutu ADP, która dla wielu inwestorów jest prognostykiem przed zaplanowanym na piątek odczytem NFP (część składowa raportu BLS). 


235 tysięcy nowych etatów w lutym

Zazwyczaj publikacje zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym są dosyć zmienne i konsensus prognoz analitycznych potrafi się z nimi silnie rozminąć. Nie inaczej było i tym razem. Zgodnie z raportem autorstwa ADP, w lutym amerykańska gospodarka stworzyła 235 tysięcy nowych miejsc pracy, analitycy spodziewali się natomiast niespełna 200 tysięcy.

Dzisiejszy rezultat jest najgorszym w ostatnich trzech miesiącach, jednak nadal bardzo silnym w stosunku do wyników raportowanych na przestrzeni ostatniego roku:

Źródło: ADP

Czy wiesz, że:
Raport ADP to miara miesięcznej zmiany w poziomie zatrudnienia w amerykańskim sektorze pozarolniczym bazująca na danych zebranych wśród ponad 400 000 pracodawców w Stanach.

Jak na dane reagował USD?

Reakcja USD na publikację “małego” NFP była zauważalna, jednak nie należała do najsilniejszych. Eurodolar w pierwszej chwili tracił kilkanaście pipsów testując minima sesyjne nad 1,2400.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here