Naga MarketsMetaQuotesProdukty MetaQuotes, szczególnie platforma MT4 są najbardziej znanymi i najpopularniejszymi platformami tradingowymi nie tylko w Polsce, ale prawdopodobnie również i na świecie. Prostota i intuicyjność MetaTradera4 zaskarbiła sobie serca wielu. Programiści z MetaQuotes pragną przypomnieć, że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i w znacznie mniej popularnym następcy MT4 wprowadzają szereg udogodnień.


MetaTrader5, młodszy brak czwórki nie jest szczególnie popularny. Być może winę za to ponoszą nasze przyzwyczajenia, ponieważ spoglądając na nowszą wersję popularnej platformy tradingowej nie można znaleźć błędów czy rozwiązań całkowicie skazujących MT5 na zapomnienie. Co więcej, twórcy zapowiedzieli ostatnio wprowadzenie rozwiązań, które jeszcze bardziej uatrakcyjnią platformę MetaTrader5.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pierwszą i chyba najgłośniej promowaną nowinką ma być możliwość hedgingu już otwartych pozycji. Słuchając głosów użytkowników, programiści umożliwili brokerom na udostępnienie swoim klientom takiej opcji za pośrednictwem MT5 – więc jeśli używasz tej platformy, a jeszcze nie możesz korzystać z hedgingu, winę za to ponosi Twój broker.

Inną przydatną nowinką jest większa możliwość zamykania już otwartych pozycji. Twórcy i w tym względzie wysłuchali próśb użytkowników platform ze stajni MetaQuotes i w najnowszej łatce na MT5 wprowadzili możliwość zamknięcia pozycji na wielu poziomach. Nowością jest również możliwość zamknięcia otwartej pozycji, przez otworzenie pozycji przeciwnej (tak jak ma to miejsce na profesjonalnych platformach tradingowych). To rozwiązanie szczególnie dobrze przyjmą skalperzy, ponieważ chroni ono tradera przed niepotrzebnymi kosztami poślizgów cenowych czy zmiany spreadu pomiędzy otworzeniem dwóch pozycji o różnych kierunkach.

źródło: www.financemagnates.com
źródło: www.financemagnates.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAUD/USD – przełamanie wsparcia i linii trendu
Następny artykułUSDJPY – wzrostowe odbicie
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here