Naga MarketsMaksymaliści Bitcoina (BTC) powinni się wstydzić, twierdzi twórca Ethereum (ETH), Vitalik Buterin
Vitalik Buterin

W zaskakującym wpisie na Reddicie w piątek, współzałożyciel Ethereum (ETH), Vitalik Buterin, przedstawił mocne argument wobec Salwadoru w sprawie wprowadzenia Bitcoina (BTC) jako pełnoprawnego środka płatniczego, a konkretnie wobec prezydenta Nayiba Bukele’go za zmuszenie lokalnych firm do zaakceptowania głównej kryptowaluty.

  • Zdaniem Buterina podejście Salwadoru do bitcoina stoi w opozycji do ideałów, którymi kieruje się rynek kryptowalut
  • Wolna i zdecentralizowana waluta nie powinna być odgórnie narzucana obywatelom oraz biznesom
  • Brak odpowiedniej edukacji może sprawić, że posiadacze BTC w Salwadorze zostaną oszukani lub okradzeni ze swoich środków
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Buterin (Ethereum) nie zgadza się ze sposobem wdrożenia bitcoina w Salwadorze

Po tym jak jeden z użytkowników Reddita napisał: „Niepopularna opinia: Prezydent Salwadoru Nayib Bukele nie powinien być chwalony przez społeczność kryptowalutową”, Buterin odpowiedział: „Nic niepopularnego w tej opinii. Wprowadzanie obowiązku akceptowania przez firmy konkretnej kryptowaluty jest sprzeczne z ideałami wolności, które mają być tak ważne dla przestrzeni kryptowalutowej.”Post Buterina kontynuował: „Ta taktyka wpychania BTC do portfeli milionów ludzi w Salwadorze w tym samym czasie, bez prawie żadnej próby wcześniejszej edukacji, jest lekkomyślna i ryzykuje, że duża liczba niewinnych ludzi zostanie zhakowana lub oszukana. Wstydźcie się wszyscy (ok, dobrze, wskażę główne osoby odpowiedzialne: wstydźcie się makymaliści Bitcoina), którzy bezkrytycznie go chwalą.”

Salwador oficjalnie od 7 września uznaje bitcoina, na równi z dolarem, za pełnoprawny i oficjalny środek płatniczy kraju. Płatności w BTC muszą akceptować wszystkie krajowe biznesy.

Rzeczywiście, przyjęcie przez Bukele’go BTC jako prawnego środka płatniczego, przyniosło mu pochwały ze strony głównych sympatyków krypwoaluty. Ci sami zwolennicy Bitcoin są mniej chętni do rozmowy o dobrze udokumentowanych autorytarnych tendencjach młodego prezydenta i mniej pikantnych aspektach jego wprowadzenia BTC jako środka płatniczego, który budził kontrowersje wśród części parlamentarzystów oraz obywateli.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Bukele chciał przypodobać się maksymalistom BTC?

Buterin nie jest jedynym głosem mówiącym o sprzecznościach w wymuszaniu otwartej, zdecentralizowanej technologii na właścicielach firm. Na konferencji TOKEN2049 w Londynie, która odbyła się w zeszłym tygodniu, współzałożyciel Blockchain.com, Nicolas Cary, mówił: „Myślę, że istnieje kilka uzasadnionych krytyk sposobu, w jaki program jest rozwijany w Salwadorze. Jednym z głównych etosów kryptowalut jest to, że istnieje naprawdę oddolna adopcja, a ludzie robią to dobrowolnie.”

invest

Buterin nie poprzestał na swoim pierwszym poście. Jeden z użytkowników napisał: „To tak, jakby [Bukele] popchnął adopcję bitcoina, ponieważ kupił po tańszej cenie i wiedział, że kraj przyjmujący kryptowalutę sam wyniesie cenę na tyle wysoko, by uczynić go bogatym”.

Buterin odpowiedział: „Prostsza i głupsza hipoteza: zarówno z powodów politycznych, jak i dlatego, że jest istotą ludzką jak reszta z nas, po prostu uwielbia być chwalony przez ludzi, których uważa za potężnych (tj. Amerykanów). Maksymaliści bitcoinowi są bardzo łatwą społecznością, którą można skłonić do chwalenia cię: wystarczy być u władzy i robić lub mówić miłe rzeczy o nich i ich monecie.”

Autor oryginalnego posta odpowiedział Buterinowi: „Elon zrobił dokładnie to samo, teraz Bukele wykorzystuje emocje społeczności.”

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty kursy | kurs lewa sprzedaż | develia akcje opinie | ropa wti notowania | de30 | jsw akcje rekomendacje | kurs pkn |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here