Naga Markets



Były makler giełdowy może spędzić kolejne 12 lat za kratkami
Były makler giełdowy może spędzić kolejne 12 lat za kratkami

Dochodzenie prowadzone przez Australian Securities and Investments Commission (ASIC), australijskiego regulatora rynków finansowych, w sprawie byłego już maklera giełdowego Lewisa Fellowesa zaczęło nabierać tempa. Oskarżony miał zdefraudować prawie $1,6 milionów dolarów należących do klientów.

Prokuratora zarzuca mu trzy czyny niezgodne z prawem dotyczące przede wszystkim nieuczciwego pozyskiwania pieniędzy od klientów z Queensland (Australia) w okresie od października 2008 do lipca 2010 oraz przeznaczania tych środków na prywatny użytek. Zgodnie z lokalnym prawem przywłaszczenie dóbr lub sum przewyższających 30 tysięcy dolarów wiąże się z karą pozbawienia wolności do 12 lat.

Te artykuły również Cię zainteresują




Zobacz również: XM.com z licencją ASIC. Ekspansja na kraje azjatyckie?

Fellowes nie brał udziału w rozprawie wstępnej i mógł wyjść za warunkową kaucją. Sprawa zostanie ponownie rozpatrzona przez sąd Brisbane Magistrates dnia 13 maja 2016 roku. Wpadnięcie na szlak Fellowesa i postawienie go przed sądem to jeden z najświeższych sukcesów ASIC.

Jak informuje regulator, cały czas dokłada wszelkich starań, aby informować inwestorów i klientów o nielegalnych praktykach oraz nieregularnościach wewnątrz branży finansowej.

IronFX z nową nazwą w Australii i chęcią powrotu na chińskie rynki? Czytaj dalej…



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here