Naga MarketsMaker (MKR) – opis kryptowalutyMaker to platforma, oparta o algorytm hashujący Ethereum, która wspiera i stabilizuje wartość Dai za pomocą nowoczesnego systemu Collateralized Debt Positions (CDP).

Maker – co to jest?

Dai Stablecoin to kryptowaluta, którą wspierają liczne zabezpieczenia, a jej wartość pozostaje stabilna w stosunku do dolara amerykańskiego. Dai Stablecoin jak i inne zasoby cyfrowe są niezbędne do stabilnego funkcjonowania i wykorzystania potencjału technologii blockchain.Kryptowaluta Maker pozwala użytkownikom wygenerować Dai na platformie Maker za pomocą zasobów Ethereum. Funkcja Dai jest bardzo zbliżona do większości kryptowalut – posiada możliwość swobodnego przesyłu, można za jej pomocą dokonywać płatności za towary i usługi lub przechowywać oszczędności. Co ciekawe, generowanie Dai umożliwia tworzenie komponentów wymaganych do stworzenia zdecentralizowanej platformy do handlu typu margin.

Inteligentne kontrakty CDP zawierają aktywa zabezpieczające, które były wcześniej zdeponowane przez użytkownika i umożliwiają mu generowanie Dai jak i zwiększanie zadłużenia. Rosnący dług blokuje wprost proporcjonalnie zdeponowane aktywa zabezpieczające wewnątrz CDP, aż do momentu w którym dług nie zostanie spłacony poprzez wzrost równoważnej kwoty wyrażonej w Dai. Co istotne, wartość zabezpieczenia jest zawsze wyższa niż wartość zaciągniętego długu.

Kryptowaluta Maker nie posiadała oficjalnego ICO, a tokeny były sprzedawane za pośrednictwem for internetowych. Obecnie można ją kupić m.in. na giełdzie Open Ledger. Dai jest tworzone w chwili ulokowania środków na platformie Maker w formie kryptowaluty Ethereum lub za pomocą kontraktów smart CDP.

Informacje podstawowe o kryptowalucie MakerChcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułGBP/USD ponownie blisko tegorocznych minimów. W zasięgu 1.20?
Następny artykułBlok po 22 – 4 grudnia 2018: AUD/USD, EUR/GBP
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here