Naga MarketsMakarony Polskie wypłacą dywidendę. Jak w 2020 poradził sobie marcowy król parkietu?Spółka Makarony Polskie szczyt swojej popularności przeżywała w marcu 2020, kiedy to stała się bohaterem wielu internetowych memów w początkach pandemii. Warto jednak wiedzieć, że w 2020 spółka podwoiła również swój zysk netto (do 7,5 mln zł) oraz planuje podzielić się nim z akcjonariuszami, wypłacając 30 groszy dywidendy na akcje.

  • Makarony Polskie wypłacą dywidendę w wysokości 30 groszy na akcje.
  • W 2020 spółka zarobiła 7,5 mln zł, czyli niemalże 2-krotnie więcej niż w 2019.
  • Aktualnie za 1 akcje inwestorzy płacą 6,6 zł, podczas gdy przed pandemią było to ok. 4,8 zł.

Makarony Polskie wypłacą 30 groszy dywidendy

Makarony Polskie to polskie przedsiębiorstwo z siedzibą w Rzeszowie, działające w branży spożywczej, specjalizujące się w produkcji makaronu. Podczas pierwszych tygodni pandemii, która pozostała z nami do tej pory, spółka stała się bohaterem wielu internetowych memów, jednocześnie notując bardzo dynamiczny wzrost na GPW.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Decora publikuje wyniki finansowe za 2020. Ponad dwukrotny wzrost zysku netto!

Choć na pierwszy rzut wydawać by się mogło, że spółka była sezonową ciekawostką, to patrząc z perspektywy kolejnego roku, można stwierdzić, że (przynajmniej jak na razie) jest inaczej. Wczoraj zarząd spółki podjął decyzje o zarekomendowaniu WZA (walne zgromadzenie akcjonariuszy) wypłaty dywidendy w wysokości 30 groszy na akcję, co oznacza łączną wypłatę 2,75 mln zł. Na chwilę obecną nie zostały podane jeszcze daty wypłaty oraz dzień ustalenia praw do dywidendy.

– W kolejnych latach obrotowych Zarząd również będzie starł się rekomendować Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy, choć każdorazowo możliwość wypłaty dywidendy uzależniana będzie od wysokości osiągniętego zysku, bieżących celów inwestycyjnych i sytuacji Spółki – wskazuje spółka w raporcie bieżącym nr. 2/2021.

Spółka podwaja zysk netto

Patrząc na dane finansowe zaprezentowane przez spółkę, wskazać należy na wzrosty przychodów ze sprzedaży, które w 2020 wyniosły 187,18 mln zł wobec 165,59 mln w 2019. Z kolei patrząc na zysk netto, podkreśli trzeba wzrost z 3,80 mln w 2019 do ponad 7,5 mln w 2020, tak więc mamy niemalże dwukrotny wzrost.

Makarony Polskie wypłacą dywidendę. Jak w 2020 poradził sobie marcowy król parkietu?
Notowania spółki makarony polskie. Źródło: Stooq.pl

Skupiając się natomiast na notowaniach spółki widać trwający od drugiej połowy 2019 roku trend wzrostowy. Od tamtego momentu notowania Makaronów Polskich wzrosły z okolic 4 zł do obecnych 6,6 zł, czyli ponad 60%.

W samym marcu 2020 spółka zanotowała ogromny wzrost z poziomu ok. 4,7 zł do 6,2 zł praktycznie w ciągu kilku sesji, jednak równie szybko wróciła do poziomu wyjściowego. To wydarzenie jednak nie przerwało trendu wzrostowego, który trwał również w trakcie jesiennych spadków.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig akcje | analiza dax | notowanie euro | dolar notowania | dlaczego akcje pgnig spadają |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here