Naga MarketsCykl „majorsy na niedzielę” to weekendowy przegląd rynków walutowych pod kątem najpopularniejszych par – czyli tych, które tworzą waluty koszyka G8. Mowa tutaj o USD, EUR, GBP, JPY, AUD, CAD, NZD oraz CHF. Śledź kolejne analizy z cyklu pod dedykowanym tagiem.


Spojrzenie techniczne wraz z krótkimi opisami przygotowują redaktorzy i analitycy Comparic.pl w oparciu o te same założenia – przede wszystkim o Price Action. Do gry w oparciu o analizy z cyklu polecamy HFT – wybranego najlepszym polskim brokerem według FxCuffs!

Te artykuły również Cię zainteresują
EUR/USD

Eurodolar pierwszy raz od marca bieżącego roku zamykał się pod poziomem 1.1000, który wspierany był dodatkowo przez średnioterminowe mierzenie Fibonacciego. Jest to wyraźny znak, że niedźwiedzie szykują się do ofensywy. Pierwszy potencjalny cel spadków to okrągły poziom 1.0900, następnie dołki sprzed kilku miesięcy na 1.0817. Aby otworzyć pozycję potrzebować będziemy jednak re-testu spadkowego od dołu i potwierdzenia w postaci formacji świecowej.

EURUSDDailymaj

USD/JPY

Na USD/JPY dalej króluje opór, o którym pisaliśmy już w zeszłym tygodniu, okolic 106.22. Cena co prawda próbowała go pokonać, jednak ostatecznie na jego wysokości pojawiła się formacja outside bar i cena wróciła pod poziom. Jeżeli w przyszłym tygodniu wybijemy z zakresu świec sygnalnych, automatycznie rozgrywamy pozycję na spadki.

USDJPYDailymaj

GBP/USD

GBP/USD bez większych zmian. Kabel musi zdecydować czy chce odrabiać straty po referendum brytyjskim, czy też dalej się osłabiać. W tym celu konieczne będzie wybicie box-u zaznaczonego na pomarańczowo. Dodatkowo cenie życie utrudnia 23.6% zniesienia Fibonacciego.

GBPUSDDailymaj

USD/CHF

W przypadku USD/CHF także bez silniejszych modyfikacji. Ciągle znajdujemy się pod poziomem oporu, z drugiej strony cenę wspiera natomiast średnia ruchoma. Zakres jest więc coraz węższy i w końcu będziemy musieli wybić którąś ze stron. Trzy ostatnie ataki podaży okazały się nieskuteczne formując świece z dłuższymi górnymi knotami – czyżby więc spadki?

USDCHFDailymaj

Analizę par surowcowych – AUD/USD, NZD/USD oraz USD/CAD znajdziesz na kolejnej stronie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here