Naga MarketsCykl „majorsy na niedzielę” to weekendowy przegląd rynków walutowych pod kątem najpopularniejszych par – czyli tych, które tworzą waluty koszyka G8. Mowa tutaj o USD, EUR, GBP, JPY, AUD, CAD, NZD oraz CHF. Śledź kolejne analizy z cyklu pod dedykowanym tagiem.


Spojrzenie techniczne wraz z krótkimi opisami przygotowują redaktorzy i analitycy Comparic.pl w oparciu o te same założenia – przede wszystkim o Price Action. Do gry w oparciu o analizy z cyklu polecamy HFT – wybranego najlepszym polskim brokerem według FxCuffs!

GBP/USD

GBPUSDDailymajors

GBP/USD od czasu referendum brytyjskiego przesuwa się w szerokiej konsolidacji o zakresie około 700 pipsów. W przeciągu ostatniego miesiąca cena kilkukrotnie testowała opór w postaci 23.6% zniesienia spadków czerwcowych – dwie ostatnie sesje zamykały się pod tymże właśnie poziomem (1.3319). Jego pokonanie jest niezbędne, aby umożliwić bykom dalszych ruchów w górę. Patrząc jednak na obecne nastroje i układ wykresów intraday, warto rozpatrzyć w tym miejscu zagrywanie pozycji krótkich.

EUR/USD

EURUSDDailymajors

W przypadku EUR/USD w ostatnich miesiącach również nie widać klarownego trendu – wydawać się może, że cena odbija „na ślepo” od różnych poziomów technicznych. Scenariusz na przyszły tydzień to pokonanie 1.1154 (38.2% Fibo) i ruch w kierunku wyraźniejszej strefy wsparcia w okolicach psychologicznego poziomu 1.10.

USD/JPY

USDJPYDailymajors

Na USD/JPY sytuacja prezentuje się już zdecydowanie ciekawiej – po drugim teście średnioterminowych dołków widzimy odbicie i pokonanie linii trendu rysowanej po niższych szczytach (tendencja rozpoczęta na początku roku). Z drugiej jednak strony piątek zamykał się pod okrągłym oporem 104.00 (wsparcie z czerwca i lipca). W tym miejscu mamy więc do czynienia z konfluencją oporu i dopiero silniejszy ruch nad, połączony z re-testem od góry pozwoli nam myśleć o długich pozycjach. Główny trend jest jednak spadkowy, lepiej czekać więc na sygnały niedźwiedzie, celując w okolice 100.00.

USD/CHF

USDCHFDailymajors

USD/CHF również przesuwa się bez bliżej określonego trendu. Możemy jednak rozrysować ograniczoną czasowo formację zwężającego się klina, która w tym miesiącu powinna ostatecznie wybić górą lub dołem. Dopiero wtedy możliwe będzie określenie dalszej przyszłości ruchów na dolarze do franka szwajcarskiego.

Analizę par surowcowych – AUD/USD, NZD/USD oraz USD/CAD znajdziesz na kolejnej stronie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here