Naga MarketsCykl „majorsy na niedzielę” to weekendowy przegląd rynków walutowych pod kątem najpopularniejszych par – czyli tych, które tworzą waluty koszyka G8. Mowa tutaj o USD, EUR, GBP, JPY, AUD, CAD, NZD oraz CHF. Śledź kolejne analizy z cyklu pod dedykowanym tagiem.


Spojrzenie techniczne wraz z krótkimi opisami przygotowują redaktorzy i analitycy Comparic.pl w oparciu o te same założenia – przede wszystkim o Price Action. Do gry w oparciu o analizy z cyklu polecamy HFT – wybranego najlepszym polskim brokerem według FxCuffs!

Te artykuły również Cię zainteresują
EUR/USD

Okolice 1,11000 ponownie były punktem decyzyjnym dla inwestujących w eurodolara. Czwartkowa świeca zamknęła się powyżej swojego otwarcia oraz powyżej wspomnianego poziomu tworząc tym samym odwrócony byczy pinbar. Już wówczas sytuacja nastrajała na spadki, jednak biały korpus czwartkowej świecy pozostawiał odrobinę nadziei dla byków. Podaż uderzyła dopiero w piątek pozwalając na nieudany test czwartkowego high i ostatecznie strącając EUR/USD około 30 pips poniżej okrągłego poziomu 1,11.

Obecnie strefą oporu będzie ogonek czwartkowego pinbara, choć wsparcie w postaci linii trendu jest tuż,tuż. Na niekorzyść byków przemawia fakt, że popyt nie zdołał pokonać szczytów utworzonych na początku miesiąca:

EURUSDDaily

USD/JPY

Pinbar pojawił się również na wykresie dziennym USD/JPY. W piątek byki przetestowały nie tylko równy poziom 106,00 ale również znajdującą się około 20 pips wyżej strefę oporu. Była ona bazą do majowych wzrostów oraz testowana kilkukrotnie w kolejnych tygodniach tego roku. Dotarcie do tej strefy, połączone z utworzeniem się tak charakterystycznej świecy (choć wciąż o popytowym korpusie) powoduje, że prawdopodobieństwo spadków USD/JPY wydaje się w tym momencie znacznie wyższe niż kontynuacja wzrostów. Nawet jeśli spadki nie potrwają długo, to powinniśmy liczyć na głębszą korektę pamiętając, że para od kilku miesięcy znajduje się w trendzie spadkowym.

Możliwym punktem docelowym dla niedźwiedzi są okolice 103,90 gdzie znajduje się poziom 38,2 ostatniego impulsu wzrostowego.

USDJPYDaily

GBP/USD

Strefa oporu w rejonie 1,3450/3530 wciąż obowiązuje co zostało potwierdzone zarówno przez czwartkową jak i przez piątkową świecę. Ta ostatnia zamknęła się w zakresie korpusu świecy poprzedniej – gdyby nie delikatne wybicie poprzednich szczytów, można by uznać ostatnie dwie świeczki za formację inside bar. W tym przypadku rozegranie formacji jest dość proste – zajmujemy pozycję zgodną z kierunkiem wybicia ceny.

Na korzyść byków przemawia fakt, że cały miniony tydzień upłynął na wzrostach. Spora przecena po publikacji wyników brytyjskiego referendum sprawia, że GBP stało się tanie. Może zostać to wykorzystane przez inwestorów do spekulacyjnego kupna funta i jego sprzedaży w zaznaczonej strefie. Z drugiej strony, ostatnie wydarzenia na świecie ponownie ograniczą apetyt na ryzyko wśród inwestorów, którzy być może zajmą bezpieczniejszą krótką pozycję na GBP.

GBPUSDDaily

USD/CHF

Tydzień na USD/CHF kończy się niepewnością co do dalszego kierunku podążania pary. Na interwale W1 otrzymaliśmy klasyczne doji co z powiązaniu z inside barem na wykresie dziennym pogłębia naszą niepewność.

Najprostszym planem na kolejne dni będzie klasyczne rozegranie formacji inside bar i próba podążenia za momentum. Frank jest walutą specyficzną, zyskującą w momentach rynkowej niepewności i polityczno-gospodarczej zawieruchy. Ostatnie dni mogą więc sprzyjać CHF…

USDCHFDailyAnalizę par surowcowych – AUD/USD, NZD/USD oraz USD/CAD znajdziesz na kolejnej stronie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here