Naga MarketsCykl „majorsy na niedzielę” to weekendowy przegląd rynków walutowych pod kątem najpopularniejszych par – czyli tych, które tworzą waluty koszyka G8. Mowa tutaj o USD, EUR, GBP, JPY, AUD, CAD, NZD oraz CHF. Śledź kolejne analizy z cyklu pod dedykowanym tagiem.

GBP/USD

GBP/USD D1
GBP/USD D1

GBP/USD D1 testowała wsparcie 1.4090 w formie niezwykle długiej świecy doji – poziom w tym roku już kilkukrotnie pozwalał cenie na odbicie. Główny trend jest co prawda spadkowy, jednak piątkowe zamknięcie w okolicach 1.4350 oraz nad 23.6% Fibonacciego pozwala wierzyć, że kolejne sesje przyniosą dalsze wzrosty. Potencjalny cel tuż pod tegorocznymi maksimami – strefa 38.2% zniesienia Fibonacciego + 1.4600. Alternatywnie, gdy rynek ruszy w poniedziałek w dół, 1.4350 nadal będziemy traktowali jako opór.

EUR/USD

EURUSD D1
EUR/USD D1

Na EUR/USD wiele się nie zmienia. 1.11880 nadal utrzymuje cenę w ryzach, a czwartkowa świeca pin bar może sugerować, chęć dalszych wzrostów. Aby te mogły się jednak zrealizować niezbędne będzie pokonanie szczytów czerwcowych tuż pod 1.1400.

USD/JPY

USD/JPY D1
USD/JPY D1

USD/JPY kontynuuje swój marsz spadkowy co potwierdził silną świecą podażową w piątek. Na wysokości 104.50 pojawił się pin bar, jest on jednak oderwany od aktualnych poziomów – pokrywając się jedynie z paroma strefami sprzed prawie dwóch lat. W związku z tym o wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie poczekanie na zejście pod nowe tegoroczne minima 103.56 i ich test od dołu.

USD/CHF

USD/CHF D1
USD/CHF D1

USD/CHF od przełomu 2015 i 2016 roku rozrysowuje serię coraz niższych szczytów oraz dołków co zaznaczono na pomarańczowo. W czerwcu zatrzymaliśmy się jednak na poziomie 0.9590, który blokował cenę kilkukrotnie również w roku ubiegłym. Dopiero jego pokonanie oraz znajdującego się niżej 0.9520 utwierdzi nas w przekonaniu, że notowania nadal chcą utrzymać tendencję podażową.

Analizę par surowcowych – AUD/USD, NZD/USD oraz USD/CAD znajdziesz na kolejnej stronie.

AUD/USD

AUD/USD D1
AUD/USD D1

Aussie pokazuje wyraźną strefę wsparcia rysowaną jeszcze po poziomach zeszłorocznych. Cena w czwartek wyraźnie testowała również 50% zniesienia ruchu wzrostowego ze stycznia-kwietnia. Znajdujemy się również na 14EMA, więc wiele wskazuje na możliwość dalszych wzrostów. W strefie 0.7362-0.7340 szukać będziemy okazji zakupowych przy kolejny re-teście.

NZD/USD

NZD/USD D1
NZD/USD D1

Z jednej strony Kiwi wraca z długiej podróży i ponownie wbija się do tegorocznego byczego kanału. Z drugiej jednak nie potrafi pokonać maksimów kwietniowo-majowych na okrągłym poziomi 0.7050. Średnia ruchoma i ostatnie momentum wskazują jednak na trend wzrostowy. W związku z tym czekamy na pokonanie oporu, re-test od góry i wtedy zawierać będziemy transakcje zakupowe.

USD/CAD

USD/CAD D1
USD/CAD D1

USD/CAD rozrysował pin bara w szerokiej strefie oporu okolic 1.3000-1.2960 wspieranej od dołu przez średnioterminowe zniesienie Fibo 61.8%. Może to być chęć kontynuacji spadkowych obserwowanych od początku roku bieżącego. Taki kierunek sugerować może między innymi świeca piątkowa.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here