Naga MarketsCykl „majorsy na niedzielę” to weekendowy przegląd rynków walutowych pod kątem najpopularniejszych par – czyli tych, które tworzą waluty koszyka G8. Mowa tutaj o USD, EUR, GBP, JPY, AUD, CAD, NZD oraz CHF. Śledź kolejne analizy z cyklu pod dedykowanym tagiem.


Spojrzenie techniczne wraz z krótkimi opisami przygotowują redaktorzy i analitycy Comparic.pl w oparciu o te same założenia – przede wszystkim o Price Action. Do gry w oparciu o analizy z cyklu polecamy HFT – wybranego najlepszym polskim brokerem według FxCuffs!

GBP/USD

GBPUSDDaily 08.05

Notowania popularnego Kabla rozrysowały formację inside bar na wysokości strefy oporu, którą tworzą szczyty lutowe 1.4667 w połączeniu z 38.2% Fibonacciego, co doprowadziło do zejścia w okolice wsparcia 1.4435 (wcześniejszego oporu). Tendencja od minimów lutowych 1.4117 jest wzrostowa, w związku z tym w przyszłym tygodniu szukać będziemy na tymże poziomie sygnałów zakupowych. Licząc ponownie na podejście pod 1.4667.

EUR/USD

EURUSDDaily 08.05

Na notowaniach EUR/USD również cofnięcie do strefy wsparcia 1.1376-1.1341. Dwie ostatnie świece na wykresie dziennym to wyraźny inside bar sugerujący możliwość rozgrywania na wzrosty. Warto jednak poczekać na otwarcie poniedziałkowe, które pokaże w jakim kierunku przesuwać chce się rynek.

Chcesz nauczyć się wyznaczać strefy wsparć i oporów oraz rysować linie trendu? Weź udział w praktycznym – i oczywiście darmowym szkoleniu online – z Comparic.pl 11 maja o godzinie 20:00! Nie pasuje Ci data? Zapisz się, a nagranie otrzymasz na maila. Szkolenie poprowadzi Łukasz Nowacki.

USD/JPY

USDJPYDaily 08.05

Dzienne notowania „nijny” rozrysowały pin bara na nowych średnioterminowych minimach okolic 106.16. Tendencja wzrostowa może być blokowana jednak przez dołki 107.62 z pierwszej połowy kwietnia. Jeżeli bykom uda się wypchać cenę powyżej będziemy liczyli na ruch do 111.00. Główny trend jest jednak wyraźnie południowy dlatego korzystniejszym scenariuszem okaże się zejście pod 106.16, re-test poziomu od dołu i dalsze spadki. Silniejsze wsparcie rysuje się na 103.79 – szczyty z pierwszej połowy 2013 i opór z większej części 2014r.

USD/CHF

USDCHFDaily 08.05

Dolar amerykański do franka szwajcarskiego od połowy maja porusza się w ramach ruchu bocznego, pozwalając na dosyć skuteczny „range trading” – od bandy do bandy. Zakres wyznaczają szczyty 0.9783 oraz szeroka strefa wsparcia,  której minimum to 0.9493. Cena zatrzymała się obecnie na 0.9694 gdzie pokrywa się kilka poziomów Fibonacciego oraz dołki lutowe. Cena w ostatnich miesiącach jednak nie respektowała strefy konfluencji zbyt silnie i opór 0.9783 wydaje się ciekawym miejscem do wchodzenia w potencjalne shorty.

Analizę par surowcowych – AUD/USD, NZD/USD oraz USD/CAD znajdziesz na kolejnej stronie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here