Naga MarketsCykl „majorsy na niedzielę” to weekendowy przegląd rynków walutowych pod kątem najpopularniejszych par – czyli tych, które tworzą waluty koszyka G8. Mowa tutaj o USD, EUR, GBP, JPY, AUD, CAD, NZD oraz CHF. Śledź kolejne analizy z cyklu pod dedykowanym tagiem.


Spojrzenie techniczne wraz z krótkimi opisami przygotowują redaktorzy i analitycy Comparic.pl w oparciu o te same założenia – przede wszystkim o Price Action. Do gry w oparciu o analizy z cyklu polecamy HFT – wybranego najlepszym polskim brokerem według FxCuffs!

Te artykuły również Cię zainteresują
GBP/USD

Ostatni przegląd majorsów na niedzielę publikowaliśmy jeszcze przed brytyjskim referendum. Od tego czasu sytuacja drastycznie się zmieniła. Funt brytyjski nadal pogłębia spadki i ciężko jest doszukiwać się na nim istotniejszych poziomów wsparć i oporu. Takowym mogą być jednak okolice okrągłego poziomu 1.3000, pod którym w czwartek rozrysował się podażowy pin bar, a w piątek został przetestowany (aktywując krótką pozycję osobom grającym na test 50% zniesienia świecy sygnalnej). Dopóki utrzymujemy się pod 1.30 tendencja spadkowa powinna być kontynuowana.

GBP/USD D1
GBP/USD D1

W tym momencie funt wyprzeda nawet argentyńskie peso, będąc najsłabszą walutą 2016 roku!

EUR/USD

W minionym tygodniu EUR/USD testowała od dołu linię trendu rysowaną od początku bieżącego roku. Wywołało to silniejsze osunięcia i spadki poniżej 1.1100. piątkowa sesja wskazuje na brak zdecydowania pomiędzy bykami i niedźwiedziami. Znajdujemy się jednak poniżej dołków majowych 1.1095 – może to sugerować chęć kontynuowania osunięć, podobnie jak na funcie do dolara.

EUR/USD D1
EUR/USD D1

USD/JPY

Brytyjskie referendum również na USD/JPY wywołało spadki do poziomów, których nie obserwowaliśmy od bardzo dawna, pogłębiając tegoroczne dołki. Dla Ninjy silnym wsparciem może być jednak okrągły, psychologiczny poziom 100.00. Redaktorzy Comparic.pl czekają na jego pokonanie i ewentualny re-test od dołu, aby wchodzić w krótkie pozycje. Należy pamiętać, że po referendum jen obok złota jest jedną z bezpiecznych przystani, do których uciekają inwestorzy w niepewnych czasach.

USD/JPY D1
USD/JPY D1

USD/CHF

Dolar do franka próbował w piątek testować szczyty z drugiej połowy czerwca na wysokości 0.9836, które dodatkowo wspiera Fibonacci. Test okazał się jednak nieskuteczny i zamknęliśmy się poniżej wspomnianego poziomu. Dopóki nie zostanie przebity pod uwagę bierzemy scenariusz spadkowy. Kiedy bowiem oddalilibyśmy wykres, to zobaczymy, że USD/CHF od końcówki zeszłego roku nachylony jest podażowo.

USD/CHF D1
USD/CHF D1

Analizę par surowcowych – AUD/USD, NZD/USD oraz USD/CAD znajdziesz na kolejnej stronie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here