Naga MarketsNiedźwiedź i bykW połowie miesiąca informowaliśmy, iż podczas październikowej czarnej środy w trakcie, gdy 10-letnie obligacje skarbowe USA osiągnęły najwyższy poziom od 7 lat, rynki akcji zanotowały największy spadek od wyprzedaży widzianej w lutym tego roku. 500 najbogatszych ludzi na świecie w środę straciło łącznie 99 mld USD, co było drugim największym spadkiem Indeksu Bloomberga. Wczorajszy dzień również nie należał do udanych dla inwestorów posiadających akcje indeksu Nasdaq, który stracił na wartości ponad 4%.


NASDAQ zalicza najsłabszą sesję od 7 lat

Indeks Nasdaq spadł o 4,4 procent w środę, najwięcej od ponad siedmiu lat, wymazując prawie 33 miliardy dolarów z rachunków 61 najbogatszych inwestujących w amerykańską technologię, informuje Bloomberg Billionaires Index.

majatki najbogatszych uszczuplone

Jeff  Bezos, najbogatszy człowiek na świecie, dyrektor generalny Amazon.com Inc., stracił 8,2 miliarda dolarów podczas wczorajszej sesji, co zmniejszyło wartość jego majątku do 138 miliardów dolarów. W tym samym czasie dyrektor generalny Facebooka Mark Zuckerberg zarobił 3,2 miliarda dolarów. Współzałożyciele Google, Larry Page i Sergey Brin również nie zaliczą ostatniej środy do udanej, gdyż ich majątek skurczył się o 4,5 miliarda dolarów.

Choć kwoty są ogromne, dla multimiliarderów takie wahania nie są większym zaskoczeniem, gdyż sam Bezos tracąc wczoraj ponad 8 mld USD, wcześniej w kwietniu zwiększył swoją wartość o 12 mld USD również w ciągu jednego dnia.

Zobacz również: Pogrom na giełdach w oczekiwaniu na EBC

majatki bogatych uszczuplone

500 najbogatszych osób w rankingu Bloomberga straciło podczas wczorajszej sesji łącznie 71 miliardów dolarów, podczas gdy Dow Jones Industrial Average i S&P 500 również zaliczyły silne wyprzedaże, wracając do poziomów widzianych na początku 2018 roku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAMD: Spadek przychodów z powodu “znikomej” sprzedaży krypto-koparek
Następny artykułEFIX: Waluty – mix sygnałów na głównych parach
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here