Naga Marketsmilionerzy staja się coraz bogatsiW trakcie wtorkowej sesji giełdowej w Stanach Zjednoczonych inwestorzy obserwowali bardzo dynamiczne odreagowanie ubiegłotygodniowych spadków oraz najsilniejszą aprecjację od pół roku. Fakt ten sprawił, że po raz pierwszy od czasu wprowadzenia w 2012 roku indeksu Bloomberg Billionaires Index, majątek każdej z 10 najbogatszych osób na świecie powiększył się o co najmniej miliard dolarów.


Amerykańskie indeksy S&P 500 i Nasdaq odnotowały w dniu wczorajszym największe wzrosty od marca. Jak informowaliśmy już w osobnym artykule, na pozytywne nastroje przełożyły się przede wszystkim wyniki spółek z sektora bankowego oraz technologicznego. W trakcie wtorkowej sesji silnie drożały akcje spółek FANG, między innymi Netflixa, który po zakończeniu sesji podał silne wyniki kwartalne, co spowodowało ponad 10% aprecjację. Zyskiwał także Facebook (+3%), Alphabet (+2%) oraz Microsoft (+3,16%). Wśród banków oczekiwania inwestorów co do raportowanych wyników pokonywał między innymi Morgan Stanley (+5,68%) oraz Goldman Sachs (+3,01%).

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeff Bezos największym beneficjentem wczorajszych wzrostów

Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że Jeff Bezos, którego majątek po ubiegłotygodniowym “krachu” skurczył się o 9,1 mld USD, tym razem stał się największym beneficjentem, dzięki czemu wartość jego majątku powiększyła się o 4,66 mld USD i w chwili obecnej znów wynosi ponad 150 mld USD. Drugi, największy dzienny wzrost odnotował Mark Zuckerberg a na trzecim miejscu znalazł się Warren Buffet.

Bloomberg Billionaires Index
Bloomberg Billionaires Index

W sumie, majątek 10 najbogatszych osób na świecie powiększył się łącznie 16,8 miliarda dolarów, podczas gdy wszystkie 500 osób śledzonych przez indeks Bloomberga jest bogatszych o 61 miliardów dolarów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCD Projekt [CDR], IMC S.A. [IMC] – Gorące spółki dnia 17.10.2018
Następny artykułZapiski giełdowego spekulanta: PGE – notowania CO2 przy wrześniowych minimach
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here