Naga MarketsMajątek Chrisa Larsena poważnie się skurczył

Środowe spadki ceny Ripple poniżej jednego dolara spowodowały, że jeden ze współzałożycieli przedsiębiorstwa odpowiedzialnego za emisję kryptowaluty XRP, Chris Larsen, stracił na papierze ponad $40 miliardów łącznego majątku. Jak informowaliśmy na początku stycznia, dynamiczne skoki ceny tokenu, do rekordowych $3,84 umieściły go na liście 20 najbogatszych ludzi świata.


Traci Larsen oraz bliźniacy Winklevoss

Chris Larsen posiada na swoim koncie około 5,19 miliarda XRP oraz 17% udziałów całej spółki – jeszcze kilkanaście dni temu oznaczało to pokaźny majątek rzędu $50 miliardów, wczoraj wartość ta spadła natomiast do niespełna $16. Powodem jest dynamiczna deprecjacja Ripple, który traci 74% od momentu rozrysowania ostatniego ATH, testując chwilowo poziomy poniżej parytetu wobec dolara.Warto przypomnieć, że aprecjacja jednego z największych tokenów pod względem kapitalizacji była napędzana przez pozytywne nastroje na rynku kryptowalut oraz podpisanie współpracy z MoneyGram odnośnie testów przyspieszenia transferów gotówkowych.

Oprócz Chrisa Larsena, tracą również bliźniacy Winklevoss – Cameron oraz Tyler – którzy według medialnych spekulacji mieli zostać pierwszymi kryptowalutowymi miliarderami.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Ripple i pozostałe kryptowaluty odbijają po dwóch dniach przeceny

Dwie ostatnie sesje dla tokenów kryptograficznych z całą pewnością nie były niczym przyjemnym. Obawy regulacyjne i panika spekulacyjna zepchała cenę Bitcoina pod $10 tysięcy, odejmując połowę wartości z całego rynku.

W tym momencie obserwujemy jednak pozytywne odbicie – Ripple wyceniany jest na $1,40, testując obecnie górne ograniczenie kanału spadkowego. Drugą sesję z rzędu deprecjację zatrzymał poziom wsparcia 1,1400, nad którym powstał popytowy pin bar – aby jednak wzrosty mogły się dalej realizować, najpierw cena musi pokonać spadkową linię trendu:

Źródło: Tradingview.com

Istotne wsparcie zostało utrzymane również na notowaniach Bitcoina (giełda Bitstamp) – wczorajsza świeca dzienna testuje aż 3 różne poziomy wsparć (zaczynając od strefy 9500, poprzez 10000, dochodząc aż do 61,80% Fibo, które pokrywa się z pułapem 11000). Środowa świeca posiada niezwykle długi dolny knot, co pokazuje odrzucenie dotychczasowych spadków, powrót nad 12045,00 pozwoli na silniejsze odreagowanie.

Źródło: Tradingview.com

Schodząc na niższy interwał widać, że cena tylko przez jedną godzinę testowała poziom 9500, który zapewnił dynamiczne odbicie o 2 tysiące dolarów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here