Naga MarketsSpadek wartości akcjiRodzina miliarderów zarządzająca NMC Health Plc, największą prywatną firmą zajmującą się opieką zdrowotną w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Finablr Plc, firmą świadczącą usługi finansowe odnotował spadek swojej fortuny o około 820 milionów dolarów od czasu, gdy firma Carson Block opublikowała we wtorek raport krytykujący rachunki firmy medycznej i ujawniający swoją krótką pozycję.


Wartość majątku rodziny zmalała o 820 mln USD w ciągu zaledwie 4 dni

W reakcji na raport Carson Block, akcje założonej w 1975 roku przez 77-letniego obecnie Bavaguthu Raghuram Shetty’ego NMC która jest jedną z największych pod względem kapitalizacji firm notowanych na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych i należy do wiodących dostawców usług związanych z płodnością na świecie spadły we wtorek o 32,4%. Mimo to firma uważa, że publikacja ta jest “zasadniczo bezpodstawna”. Jak się jednak okazuje, inwestorzy są nieco innego zdania, gdyż w kolejnych dniach akcje NMC Health Plc osuwały się o 1,06% w środę, 11,13% w czwartek oraz 21,25% w trakcie piątkowej sesji, co sumarycznie daje zasięg spadków na poziomie niemal 54% w ciagu zaledwie czterech dni.

Jakby tego było mało, cena akcji założonej w 2018 roku spółki Finablr, w której udziały rodziny warte są ok 1 miliarda dolarów spadły o ponad 20% od czasu raportu dot. NMC.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGO TFI oburzone sankcjami KNF. Towarzystwo kwestionuje podstawy zarzutów
Następny artykułSprzedaż detaliczna w Kanadzie spada najszybciej od grudnia 2015 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here