Naga MarketsWczorajszy dzień już na stałe zapisze się na kartach historii. W najważniejszych od kilkudziesięciu lat wyborach parlamentarnych, Brytyjczycy wskazali, że chcą możliwie jak najszybszego Brexitu. Boris Johnson dokonał tego, co nie udało się Theresie May. Za jego rządów, Partia Konserwatywna zdobyła aż 365 mandatów, a więc o 66 więcej niż podczas poprzednich wyborów. To najlepszy wynik od czasu wygranej Margaret Thatcher z 1987 roku.


Dzięki zwycięstwu Jahnsona zarobił 300 mln USD

Powody do świętowania ma jednak nie tylko brytyjski premier. Równie zadowoleni (a może i bardziej) mogą czuć się bowiem zamożni Brytyjczycy, którzy na wczorajszych wyborach zarobili setki milionów dolarów.

Jednym z nich jest Peter Hargreaves. To jeden z największych zwolenników Brexitu, który dzięki miażdżącemu zwycięstwu Partii Konserwatywnej wzbogacił się o 300 milionów dolarów. Wszystko to dzięki entuzjastycznemu przyjęciu wyników wczorajszych wyborów przez inwestorów na światowych rynkach.

Urodzony w Lancashire miliarder jest właścicielem około jednej trzeciej Hargreaves Lansdown Plc, którego akcje wzrosły o 4,1%, zwiększając wartość jego udziału do 4,1 miliarda dolarów, a jego ogólny majątek do 4,6 miliarda dolarów.

Zobacz także: Miażdżące zwycięstwo Johnsona stawia przed nim nowe wyzwania!
UK się rozpadnie?

Jego równie bogaci koledzy także mają powody do świętowania. Okazuje się bowiem, że łączna wartość majątku 16 Brytyjczyków, którzy przez posiadany przez siebie majątek znaleźli się w Bloomberg Billionaires Index czyli istniejącym od 2012 roku rankingu śledzącym wartość netto 500 najbogatszych ludzi na świecie, wzrosła w piątek o około 2,8 miliarda dolarów.

Bogaci Brytyjczycy zostaną w Zjednoczonym Królestwie

Podczas gdy Hargreaves powiedział, że pozostanie w Wielkiej Brytanii bez względu na wyniki wyborów, wiele zamożnych rodzin rozważało przeniesienie się do bardziej przyjaznych podatkowo jurysdycji, takich jak Monako czy Szwajcaria, gdyby do władzy miał dojść Jeremy Corbyn. John Elder, założyciel Family Office Advisors LLP, firmy zapewniającej doradztwo zamożnym rodzinom wskazuje jednak, że dzięki zwycięstwie Johnsona, teraz plany te zniknęły natychmiast. Zamiast tego oczekuje się, że zamożni Brytyjczycy i inwestorzy z całego świata będą poszukiwać okazji inwestycyjnych na rynku nieruchomości i rynku akcji w Wielkiej Brytanii.

– Jest stabilność polityczna i jasność – powiedział, dodając, że Wielka Brytania jest teraz krajem niedocenianym, w który należy inwestować przynajmniej przez następne pięć lat.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPara USDCAD spadnie poniżej 1,27 w pierwszej połowie przyszłego roku – ING
Następny artykułCosmos testuje wybicie a BAT przygotowuje się do ofensywy – Kryptotrading 13 grudnia 2019
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here