Naga Markets

Magna Polonia rośnie o 80% od początku tygodnia. Na przestrzeni 3 lat spółka dała zarobić 1780%!Środowa sesja giełdowa jest trzecią z rzędu, na której Magna Polonia S.A. (GPW: 06N) znajduje się wśród liderów wzrostów na warszawskim parkiecie. Po poniedziałkowych (+21,14%) oraz wtorkowych (+25,94%) notowaniach akcje spółki po raz kolejny umacniają się. Po dwóch godzinach aktualnej sesji kurs Magna Polonia aprecjonował o kolejne 15%, tym samym wzrosty na spółce od początku tygodnia wyniosły niemal 80%.

  • Magna Polonia S.A. to jeden z Narodowych Funduszy Inwestycyjnych z siedzibą w Warszawie
  • Spółka angażuje się w projekty związane m.in. z nowymi technologiami, rozbudową infrastruktury, informatyką, IT czy Internetem
  • Szczególnie interesujące dla Magna Polonia są projekty odporne na wahania koniunktury gospodarczej i jednocześnie posiadające długoterminowe perspektywy wzrostu
  • Obecnie spółka znajduje się w silnym trendzie wzrostowym, zyskując od początku tygodnia niemal 80%

Spektakularne wzrosty giełdowe Magna Polonia

Bieżący tydzień okazał się przełomowy dla Magna Polonia. Spółka od początku roku znajdowała się w trendzie horyzontalnym oscylując w okolicach 3,5 zł – 4 zł pojedynczą akcję. Po osiągnięciu lokalnego dna na poziomie 3,41 na spółce rozpoczął się silny trend wzrostowy.W ciągu zaledwie trzech sesji giełdowych kurs Magna Polonia wzrósł o blisko 80% z 3,47 zł do najwyższego poziomu cenowego od lipca 2021 r. – 6,14 zł. Wpływ na osiągnięcie rocznych maksimów miały między innymi spektakularne przychody spółki.

24 maja 2023 r. Magna Polonia opublikowała wyniki za I kwartał 2023 r., według których przychody ze sprzedaży wzrosły o 370% z 325 tys. zł za I kwartał 2022 r. do poziomu 1 529 tys. zł. Takie samo umocnienie miało miejsce w przypadku przychodów finansowych, które wyniosły 791 tys. zł (w 2022 r. było to 168 tys. zł).

06N_2023-05-24_10-59-44
Notowania Magna Polonia, interwał 30m. Źródło: Tradingview.com

Mimo tak dużych wzrostów we wspomnianych pozycjach, spółka odnotowała istotną stratę z działalności operacyjnej, wynoszącą -750 tys. zł, co przełożyło się również na stratę netto ogółem na poziomie -691 tys. zł.

Inwestorzy wydają się nie sugerować tymi danymi, gdyż na akcjach spółki nadal dominuje euforia. Po nieco ponad dwóch godzinach środowej sesji giełdowej, notowania Magna Polonia umocniły się o ponad 10%. Warto zwrócić uwagę również na stosunkowo wysoki wolumen obrotu na spółce, który aktualnie zbliża się do 2 milionów złotych.

06N_2023-05-24_10-58-55
Notowania Magna Polonia. Źródło: Tradingview.com

Magna – najlepsza spółka na GPW!?

Analizując wszystkie podmioty notowane na warszawskim parkiecie, biorąc pod uwagę 3-letnią stopę zwrotu, to właśnie Magna jest najlepszą spółką giełdową. W ciągu ostatnich trzech lat dała ona zarobić swoim akcjonariuszom imponujące 1780%!

Spółka zdecydowanie odstaje pod tym względem od innych spółek, na drugim miejscu w tym rankingu znalazł się Bumech SA (GPW: BMC) z wynikiem 1310%. Warto zauważyć, iż przedsiębiorstw, które wzrosły o ponad 1000% na przestrzeni ostatnich 36 miesięcy jest  na warszawskim parkiecie jedynie sześć.

Najbardziej rentowne spółki z GPW na przestrzeni ostatnich 3 lat. Źródło: Opracowanie własne na podstawie stooq.pl
Najbardziej rentowne spółki z GPW na przestrzeni ostatnich 3 lat. Źródło: Opracowanie własne na podstawie stooq.pl

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułCena ropy po ostrzeżeniach od Arabii Saudyjskiej. Brent najwyżej od trzech tygodni
Następny artykułRopa naftowa odbija, krótka sprzedaż ponownie w centrum uwagi
Student drugiego roku studiów magisterskich na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Jego zainteresowania koncentrują się wokół szeroko pojętych finansów i ekonomii. Swoją wiedzę stara się przekazywać innym, jest autorem licznych artykułów, poruszających tematykę giełdową oraz inwestycyjną.