Naga MarketsTomasz Burcon z Magdaleną Ho w studiu Comparic24.tv

W tej odsłonie programu Gość Dnia, Tomasz Burcon w roli prowadzącego rozmawia w studiu Comparic24.tv z Magdaleną Ho – miss Egzotica International 2014 oraz reprezentantką Polski w międzynarodowym konkursie Miss Earth 2015. Magdalena Ho od niedawna stawia pierwsze kroki w branży krótkoterminowego wynajmu nieruchomości i jak się okazuje robi to z powodzeniem.


Warto jednak na początku wspomnieć również nieco o prowadzącym, ponieważ Tomasz Burcon jest ściśle związany z branżą nieruchomości i to on pomógł naszej rozmówczyni poznać szerzej rynek wynajmu krótkoterminowego. Obecnie jest Liderem do spraw rozwoju oddziałów w Stowarzyszeniu Mieszkanicznik. Stowarzyszenie te zrzesza właścicieli nieruchomości na wynajem. To właśnie podczas szkolenia, które prowadził z ramienia Stowarzyszenia Mieszkanicznik poznał naszą rozmówczynię.

Sama historia naszego gościa jest bardzo inspirująca. Urodzona w Sosnowcu Magdalena Ho jest Polką wietnamskiego pochodzenia. Od 11 roku życia mieszkająca w Warszawie. Mimo wielu przeszkód jakie napotykała na swojej drodze w młodości osiągnęła wiele sukcesów. Między innymi pojawiła się na scenie Teatru Powszechnego w Warszawie, pracowała w telewizji a także jako szkoleniowiec. Ponadto, jeszcze nie tak dawno temu mogliśmy zobaczyć ją w filmie „Diablo. Wyścig o wszystko”. Zdobyła również wspomniany już wcześniej tytuł Miss Egzotica International 2014. Obecnie, z powodzeniem łączy pracę selekcjonerki w prestiżowym warszawskim klubie „the View” z prowadzeniem firmy związanej z wynajmem krótkoterminowym.

Magdalena Ho rozmawiała z Tomaszem Burconem między innymi o korzyściach płynących z uczestnictwa w kursach i szkoleniach w zakresie nieruchomości pod wynajem krótkoterminowy oraz o tym jaki mogą mieć pozytywny wpływ na efektywność prowadzonej działalności z tym związanej.

Czy warto więc podejmować tego typu edukację? Bez wątpienia tak. Świetnym przykładem może posłużyć nam nasz dzisiejszy gość. Już kilka dni po ukończeniu kursu podpisała swój pierwszy kontrakt. Jest to niezbity dowód na to, że inwestycja w szkolenia może się bardzo opłacić.

Magda Ho – 20 marca 2019 from Comparic24.tv on Vimeo.

Nic nie dzieje się bez przyczyny

Niejednokrotnie wyróżniona w konkursach piękności Magdalena Ho, miała okazję brać udział w jednym ze szkoleń Stowarzyszenia Mieszkanicznik. Jak wspomniała, sam moment decyzji o uczestnictwie był bardzo spontaniczny. Jednego dnia napotkała w internecie artykuł o najmie krótkoterminowym a już dwa dni później wzięła udział w kursie. Szkolenie w którym brała udział polecane jest dla osób, które myślą o tym aby zacząć stawiać pierwsze kroki w wynajmie tego rodzaju.

Czy rzeczywiście schematy poznawane na szkoleniach tego typu znajdują zastosowanie w prawdziwym, realnym życiu?

Szkolenie te – jak przyznaje Magdalena Ho – dało jej mnóstwo informacji, które nie są typową „suchą wiedzą”. Wynikło to z doświadczenia organizatorów i uczestników. Udział w takim kursie to również świetna okazja do zdobycia kontaktów ludzi z branży – stwierdza. Szkolenia dają dużo więcej możliwości, chociażby dlatego, że zapewniają bezpośredni kontakt z osobami doświadczonymi. Dają również możliwość konfrontacji swoich pomysłów oraz koncepcji z ich unikalną wiedzą.

Ogólnie rzecz ujmując, przeczytanie wszystkich artykułów w internecie oraz książek związanych z tą branżą zajmuje bardzo wiele czasu, oraz niejednokrotnie materiały te nie są ze sobą zgodne, są po prostu sprzeczne. Mówiąc wprost nie dają zapalnika do działania w przeciwieństwie do udziału w szkoleniu.

Obawy przed wejściem w biznes

Przed rozpoczęciem prowadzenia działalności związanej z świadczeniem usług wynajmu krótkoterminowego może towarzyszyć spory stres oraz wiele obaw. Jak objaśnia nam nasza rozmówczyni, w dużej mierze przekonania jej towarzyszące były po prostu fałszywe.

Na pierwszy rzut oka, tego typu działalność kojarzyć się może z bardzo dużą kwotą pieniędzy do zainwestowania na start. Na szczęście dzięki  wiedzy jaką można zdobyć na szkoleniach i kursach z wynajmu krótkoterminowego można takich kosztów uniknąć.

Kluczowym rozwiązaniem okazuje się być możliwość podnajmu lokalu. W tym przypadku wcale nie trzeba być właścicielem nieruchomości przeznaczonej na wynajem a odpowiednio skonstruowana umowa zapewni jasne warunki obu ze stron. Pojawić się również mogą obawy o zniszczenia. Oczywistym jest to, że taka działalność niesie za sobą pewnego typu ryzyko, nie mniej jednak w celu zapobiegnięcia przykrych okoliczności dobrym sposobem na zniwelowanie tegoż ryzyka jest możliwość wykupienia ubezpieczenia od potencjalnie poniesionych szkód.

Czy start takiej działalności to duży koszt?

Można śmiało powiedzieć, że Magdalena bardzo szybko podpisała swoją pierwszą umowę na mieszkanie pod wynajem krótkoterminowy bo zrobiła to już w zaledwie kilka dni po zakończeniu pierwszego szkolenia. W ciągu kolejnych trzech miesięcy zdobyła dwie kolejne umowy i nie zapowiada się na to aby na tym zaprzestała. I jak się również okazuje, wcale nie trzeba ponieść na starcie gigantycznych kosztów aby ruszyć z taką działalnością.

Oczywiście wszystko zależy również od tego jak to zaplanujemy. Nie mniej jednak koszt z jakim należy się liczyć według Magdaleny Ho to kwota rzędu kilku tysięcy złotych. W kwotę tę należy wliczyć odpowiednio koszty stałe takie jak odstępne dla właściciela prawnego lokalu, czynsz i opłaty za wodę, prąd, gaz czy internet. Kwestią indywidualną natomiast jest to czy zdecydujemy się również na współpracę z pośrednikiem, a także to w jakim standardzie wyposażymy nasz lokal.

W przypadku kwestii związanej z samą obsługą takiego lokalu, na początku zwykle wszystko robi się samemu z uwagi na zminimalizowanie kosztów, aczkolwiek można to wszystko zautomatyzować.

Czekanie na gości, sejf, umowa z pralnią czy serwis sprzątający – to tylko kilka czynników, które mogą pomóc podnieść komfort świadczonych usług. Czy da się jednak mimo takich kosztów wyjść na plus? Z całą pewnością tak. Im więcej jesteśmy w stanie zaoferować klientowi, tym bardziej możemy podbijać cenę za nasze usługi.

Bo szkolenia to coś więcej niż wiedza

Na warsztatach inwestowania w nieruchomości można dowiedzieć się jak można zacząć działać w nieruchomościach bez ponoszenia wielkich kosztów. Można również poznać metodę, dzięki której można pomnożyć swój kapitał wykorzystując do tego rynek najmu nieruchomości.

Uczestnictwo w kursach i szkoleniach to również świetna furtka do uzyskania kontaktów do osób, które będą w stanie nas odpowiednio pokierować w danej kwestii. Tak właśnie działa idea networkingu towarzysząca tego typu szkoleniom. Nie tylko konkurencja, ale także współpraca, która często okazuje się być pożyteczniejsza niż rywalizacja. Bez wątpienia posiadanie odpowiednio dobranych oraz pewnych kontaktów może zagwarantować nam spore poczucie wsparcia podczas prowadzenia własnej działalności.

Przykład Magdaleny Ho udowadnia nam, że osoby, które są  niedoświadczone a chcą wejść w branżę mogą zacząć stawiać samodzielnie kroki i odnieść sukces. Nie mniej jednak bez wsparcia jakim jest odpowiednie szkolenie, może okazać się być to trudne do zrealizowania.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here