Naga Markets

flaga WenezueliPrezydent Wenezueli wystosował list otwarty do zagranicznych inwestorów z sugestią kupowania Petro.

25 kwietnia Nicolas Maduro stwierdził, że musi wzmocnić upadającą gospodarkę Wenezueli. W czasie swojego wystąpienia online wystąpił z prośbą o inwestowanie w kryptowalutę Petro.Zapraszamy zagranicznych inwestorów!

„Witamy wszystkich, którzy będą inwestować w [nasz] sektor finansowy i bankowy oraz w kryptowalutę Petro” – powiedział polityk.

Petro spotkało się z bardzo sceptycznym przyjęciem, gdy zadebiutowało w 2018 r. Miało mieć oparcie w rezerwach ropy naftowej. Szybko jednak na jaw wyszło, że to fikcja. Przed projektem cyfrowej waluty protestowała też wenezuelska opozycja.

W konsekwencji wiele rządów innych krajów odcięło się od Petro. Sam prezydent USA Donald Trump otwarcie oświadczył, że handel za pomocą tokenu jest zakazany.

Mimo ataków Maduro nie ustawał w promowaniu swojego projektu. Ponoć przedstawiciele władzy prowadzili nawet rozmowy z różnymi giełdami na rynku kryptowalut w celu uzyskania płynności dla Petro.

Nie chcemy Petro!

W tym samym czasie sami Wenezuelczycy głosowali portfelami. Zamiast Petro woleli Bitcoina.

Prawie co tydzień obywatele kraju kupują więcej prawdziwych kryptowalut. Skąd ten popyt? Otóż Wenezuelczycy próbują zachować swoje oszczędności w obliczu hiperinflacji, która prawdopodobnie osiągnie już 8 milionów procent w 2019 roku. W rezultacie platforma transakcyjna P2P Localbitcoins rejestruje cyklicznie coraz to nowe rekordy.

XTB

Kontynuowane są też działania charytatywne dot. Wenezueli. W tym tygodniu projekt Airdrop Venezuela ogłosił, że zebrał ponad 270 000 dolarów w darowiznach dla 60 000 beneficjentów.

Steve Hanke, profesor John Hopkins University prowadzący kampanię, ujawnił dane podczas wywiadu ze stacją radiową NPR.

“Będzie to demonstracja tego, w jaki sposób agencje pomocy na całym świecie mogą z łatwością dostarczyć pomoc i ulgę ludziom w potrzebie” – powiedział.

“Nie będziesz musiał jeździć ciężarówką wypełnioną gotówką, którą rozdajesz, lub wypełniasz lekarstwami, ubraniami lub jedzeniem. To nieefektywny i niebezpieczny sposób na robienie [takich] rzeczy. Będziesz mieć bardzo bezpieczny sposób, aby to zrobić. Myślę, że będzie to – naprawdę – nowa rzecz” – nie ma wątpliwości profesor.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here