Naga MarketsJeśli na naszym koncie bankowym pojawią się oszczędności albo otrzymamy niespodziewaną premię w pracy, zastanawiamy się, jak dobrze zagospodarować dodatkowe pieniądze. Na pewno chcielibyśmy, aby pieniądze przyniosły dodatkowy zysk, skoro w danym momencie z nich nie korzystamy. Stąd też najczęściej decydujemy się przekazać je na określony, dłuższy bądź krótszy, czas innym podmiotom, które będą dysponowały naszą wolną gotówką, a w zamian podzielą się z nami wypracowanym profitem.

ingW zależności od tego, jak dużą kwotą dysponujemy, oraz od tego, czy chcemy dokonać jednorazowej wpłaty, czy też będziemy przekazywać pieniądze w regularnych odstępach czasu, np. co miesiąc, możemy zdecydować się na różne metody inwestowania. Najprostszą metodą, ale i przynoszącą pewny, chociaż stosunkowo niski zysk, jest lokata bankowa. Zasady jej działania zna każdy. Oddajemy bankowi określoną kwotę pieniędzy, część banków nie określa nawet minimalnej wymaganej sumy, by po określonym czasie, z reguły kilku do kilkunastu miesiącach, wypłacić z niej gotówkę powiększoną o naliczone na naszą korzyść odsetki.

Inną metodą na dobre inwestowanie pieniędzy jest przekazywanie ich funduszom inwestycyjnym bądź funduszom emerytalnym. Dzięki temu, że celem funduszy jest zbiorowe lokowanie środków pieniężnych, obracają one znacznie większą gotówką i mogą wypracować wyższy zysk niż samodzielni inwestorzy. W co zatem inwestują fundusze? Przykładowo mogą to być akcje, obligacje czy nieruchomości.

Można wyróżnić różne rodzaje funduszy. Podstawowy podział pozwala na wyszczególnienie otwartych funduszy inwestycyjnych, które charakteryzują się zmienną liczbą tytułów do uczestnictwa w funduszu, oraz zamkniętych funduszy inwestycyjnych, które co do zasady posiadają stałą liczbę tytułów uczestnictwa. Przewagą inwestowania za pośrednictwem funduszy inwestycyjnych i funduszy emerytalnych jest m.in. to, że zarządzane są przez profesjonalistów, którzy muszą legitymować się odpowiednimi kwalifikacjami.

Przedstawiona wiedza na temat różnych metod inwestowania powinna spowodować, że dokładniej przemyślimy to, czy chcemy lokować gotówkę samodzielnie, czy też wolimy skorzystać z pośrednictwa innych podmiotów. Jeśli jesteśmy gotowi oddać naszą gotówkę w ręce profesjonalistów, to musimy podjąć decyzję, czy zaufać bankom, czy może zdecydować się na większe ryzyko, ale i większy zysk, lokując oszczędności w funduszach inwestycyjnych bądź funduszach emerytalnych. Decyzja w każdym przypadku zależy od nas i warto ją dokładnie przemyśleć, bo dzięki mądremu inwestowaniu możemy zapewnić bezpieczną przyszłość nam oraz naszym dzieciom.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here