Naga Markets

Maciej Kietliński dołączy do Działu Analiz XTB. Wsparcie dla zespołu dr Przemysława KwietniaWraz z początkiem lipca do działu Analiz Rynków Finansowych w XTB dołączy Maciej Kietliński. Doświadczony ekspert w zespole prowadzonym przez dr. Przemysława Kwietnia będzie odpowiadał za analizę i komentarze dotyczące polskiego rynku kapitałowego.

Maciej Kietliński dołączy do Działu Analiz XTB

Wyróżnikiem XTB jest edukacja i udostępnianie inwestorom bogatej bazy wiedzy obejmującej analizy, powiadomienia rynkowe i najświeższe informacje. Dołączenie doświadczonego i uznanego na rynku analityka rynku akcji do XTB ma wzmocnić zespół analiz w tym właśnie segmencie.Ma ono również pomóc w pozyskiwaniu nowych klientów zainteresowanych inwestowaniem w akcje polskich spółek, a tym samym w umacnianiu pozycji XTB na rynku domów maklerskich w Polsce.

Maciej Kietliński zajmuje się zawodowo analizą rynków kapitałowych od 2017 roku. Niezbędne doświadczenie zbierał w tak uznanych firmach, jak m.in. BGŻ BNP Paribas czy Noble Securities. W ostatnim miejscu pracy specjalizował się w analizie spółek giełdowych z prężnie rozwijającego się sektora gamingowego.

Udzielał również komentarzy giełdowych w TV Biznes24, Parkiet.tv czy Inwestorzy.tv oraz dla Forbes, Reuters, Parkietu, Gazety Wyborczej czy PAP Biznes. Kietliński stawia także na rozwój, dlatego obecnie pracuje nad rozprawą doktorską z ekonomii na SGH, a ponadto posiada licencję m.in. CIIA, Doradcy Inwestycyjnego czy Maklera Papierów Wartościowych.

Wsparcie zespołu dr Przemysława Kwietnia

Możliwość pracy w zespole prowadzonym przez dr. Przemysława Kwietnia to dla mnie duża szansa do rozwoju. W XTB będę miał szansę rozwinąć swoje kompetencje zawodowe, ponieważ znacząco rozszerzę dotychczasowy obszar specjalizacji, którym był sektor gamingowy – komentuje Maciej Kietliński, nowy Ekspert Rynku Akcji w XTB.

Zespół analiz prowadzony przez dr. Przemysława Kwietnia może pochwalić się świetnymi wynikami w prestiżowym zestawieniu – Bloomberg FX Forecast Accuracy Rankings. Nasi eksperci nie mieli sobie równych w prognozach dla par walutowych z Europy Środkowo-Wschodniej. Natomiast biorąc pod uwagę wszystkie analizy, XTB zajęło wysokie 3. miejsce dla podmiotów działających na rynkach wschodzących (EMEA).

Działalność na polskim rynku kapitałowym to jeden z tych obszarów, który dla firmy jest kluczowy. XTB oferuje możliwość handlu bez prowizji akcjami spółek notowanych na GPW oraz 15 innych światowych giełdach do miesięcznego obrotu 100 tys. euro. Oferta akcyjna zdobywa zainteresowanie coraz szerszej grupy inwestorów. W XTB jest już ponad 100 000 rachunków maklerskich, które umożliwiają inwestowanie na GPW, co na koniec maja dawało firmie siódmą pozycję wśród domów maklerskich na polskim rynku.

NED

To jednak nie wszystko. W ramach jednej platformy – xStation – inwestorzy korzystający z usług XTB mają szeroki dostęp do różnorodnych aktywów. Oprócz akcji na GPW, w ofercie są dostępne akcje zagraniczne, fundusze ETF, kontrakty CFD (m.in. na Forex, kryptowaluty, surowce, indeksy czy akcje). Łącznie w XTB inwestorzy mają dostęp do ponad 5200 różnych instrumentów finansowych.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cdr notowania | aktualny kurs korony czeskiej | notowania s&p 500 | kurs rubla prognozy | pgnig notowania akcji | giełda mbank | cd projekt giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here