Naga MarketsJednym z największych nieporozumień w tradingu jest (błędna) interpretacja i (nad)używanie wskaźników. Ich nadmierna ilość może zaburzyć obraz wykresu, niewłaściwe połączenia prowadzić do generowania błędnych decyzji inwestycyjnych, ale nie oznacza to, że należy całkowicie je porzucić. W środę, o godzinie 18:00, Krzysztof Kamiński opisze najpopularniejsze wskaźniki techniczne (takie jak MACD, RSI, Ichimoku) doradzając, które z nich wybrać i jak odnaleźć się w gąszczu wskaźnikowych informacji.


Wskaźniki nie dostarczają sygnałów

Pierwsza kwestia i jednocześnie najważniejsza stanowi główny powód, dla którego tak wielu traderów nigdy nie osiąga sukcesu wykorzystując wskaźniki. Wskaźniki nie dostarczają sygnałów. Nie mówią ci, kiedy kupić lub kiedy sprzedać. Nie mówią nawet, kiedy coś jest wykupione czy wyprzedane. Mają dostarczać informacje o stanie rynku, z których następnie korzysta trader.

Z kolei problem z nadmierną ilością wskaźników polega na tym, że gdy trader wybiera wiele wskaźników, które pokazują te same informacje, kończy się to na tym, iż przypisuje zbyt dużą wagę informacjom dostarczanym przez indykatory i może łatwo pominąć inne rzeczy.

„Często początkującym traderom wydaje się, że wystarczy znaleźć jeden doskonały wskaźnik, by móc zacząć zarabiać na rynkach finansowych. Kiedy poznają coraz nowsze narzędzia analizy technicznej, myślą, że powinny one generować trafne sygnały przy każdej okazji, bez względu na sytuację rynkową. Niestety tego typu myślenie powoduje rozgoryczenie i rozczarowanie efektami, a co gorsza straty na rachunku” – komentuje Krzyszrof Kamiński, prowadzący środowy webinar dotyczący wskaźników. Uczestnicząc w spotkaniu online dowiesz się:

  • w jakich sytuacjach należy korzystać z tych popularnych narzędzi analizy technicznej
  • kiedy łączyć je, a kiedy unikać łączenia z innymi wskaźnikami
  • jakie rynki oraz instrumenty są najlepsze dla tej grupy wskaźników

BIORĘ UDZIAŁ W WEBINARZE

O prowadzącym: Krzysztof Kamiński

Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”.

Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych m.in. dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here