Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

Ponownie największa siła relatywna po stronie funta, na drugim miejscu tracący nieco AUD. Pozytywne tendencje widać na NZD oraz franku. Na drugim końcu tabeli plasuje się jen ale wygląda na to że waluta odnalazł krótkoterminowy dołek i może zyskiwać a właściwie odrabiać straty.

Złoto

Złoto nie może zaliczyć listopada do udanych, w tej pierwszej połowie kruszec przecenił się o ponad 50 dolarów. Po przejściowym acz lekko wzrostowym październiku wydawało się że kurs może poszybować wyżej. Tak się jednak nie stało i korekta uległa rozbudowaniu. Tak naprawdę na nowo pojawiła się zmienność na tym walorze i w mojej opinii spadki nie zostały wyczerpane. W krótkim terminie cena testuje po raz pierwszy średnią kroczącą od dołu, co przy “wysokim” stochu powinno zaowocować ruchem w dół. W dłuższej perspektywie warto obserwować poziom 1475 dolarów. Wówczas pojawi się klasyczny zygzak jako korekta prosta z potencjalnym zasięgiem na 1436 dol. Za wzrostami przemawiają dwie podobne sytuacje z poprzednich miesięcy gdzie cena złotego kruszcu po takim spadku odrabiała 60-70 procent.

gold złoto

Purple Trading. Broker dający dostęp do prawdziwego rynku finansowego. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

USDPLN

Warto spojrzeć co się dzieje na polskiej złotówce, gdzie w październiku kurs połamał wszystkie wsparcia jak zapałki i dotarł do średniej dwusetki. Tak jak ciężko było zatrzymać spadek tak i ciężko może być zatrzymać ten pochód w górę. Tu również spodziewałbym się uformowania dywergencji, tak jak to miało miejsce na dołku. Póki co jednak nie ma o tym mowy i według mnie minimalny wymiar kary dla shortów to okolica 3,91-3,92. W krótszym terminie pierwsza korekta w dół jaka się pojawi do średniej powinna zostać wykupiona. Zejście w rejon 3,87 nie byłoby więc niczym dziwnym. Natomiast patrząc na interwał dzienny wydaje się że jesteśmy w korekcie wzrostowej.

usdpln


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here