Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

Najsilniejszą walutą obecnie jest dolar a to za sprawą słabnącego funta który do tej pory był liderem. Silny także jest CAD i jen. Z drugiej strony dolar nowozelandzki na którym widać pozytywne tendencje oraz AUD.

USDPLN

Po wyroku TSUE postanowiłem zajrzeć na polskie podwórko a konkretnie na USDPLN. Na wykresie dziennym od początku miesiąca trwa spadek i decyzja Trybunału została powitana spadkami – to już jednak historia. Ruch w dół był w mojej ocenie pokłosiem dywergencji na MACD oraz okrągłym poziomem 4 zł za dolara. Dziś para wychodzi na nowe minima ale na horyzoncie jest już wrześniowy dołek 3,89 – potrzeba jasnego wybicia dołem aby dostarczyć paliwa dla niedźwiedzi. Dodatkowo negatywna wymowa dla USD w postaci wybicia dołem z kanału budowanego od końca czerwca br.

usdpln macd

Za wzrostem przemawia potencjalny układ korekty pędzącej gdzie AB=CD oraz ukryta dywergencja na kursie i MACD. Powrót powyżej 3,92-94 byby odczytywany przeze mnie jako byczy sygnał. Natomiast potencjał spadku w przypadku przyspieszenia oceniam na 3,84.

Złoto GOLD

Na wykresie złota sytuacja jest niejasna. Z jednej strony we wrześniu obserwowaliśmy zatrzymanie wzrostu, jak również spore odejście od 1550 dolarów. Z drugiej strony można to rozpatrywać jako korektę 1:1 i następnie ruch zgodny z poprzednim. Oscylator MACD miał czas aby się “schłodzić” i obecnie oscyluje wokół zera. Na rozgrzane głowy inwestorów spadł zimny prysznic, natomiast poprzedni tydzień to biała świeca z dolnym cieniem. Czy mamy zatem przesilenie? Trudno jednoznacznie stwierdzić. Cena przebywa wokół 1500 dolarów czyli miesięcznego piwota, 1490 USD to poziom 50% zniesienia ostatnich wzrostów.

złoto macd

Zamknięcie dnia poniżej 1480 dol. to krok w stronę spadku i kolejne punkty dla niedźwiedzi i możliwy test 1460 usd. Sytuacja jest powiązana z giełdami, przy wzroście akcji jaki dziś obserwujemy za oceanem, kruszec ma tendencję do osłabiania.

Sygnał powinien więc iść z za oceanu i WallStreet. Krótkoterminowo wzrost powyżej 1505 dolarów powinien dać szanse na zysk ok 25 USD do ok 1530$


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here