Naga MarketsStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.


Złoto

Na złocie zwraca uwagę długa biała świeca z 14 lutego, na której równocześnie zmienił się kierunek na wzrosty, dodam tylko, że w perspektywie tygodniowej (W1) mamy do czynienia ze zgodnością (wspiera nas kapitał długoterminowy).

Spadek cen z połowy stycznia miał charakter korekcyjny, co potwierdza dynamika ceny w dół a właściwie jej brak, rynek był wówczas poszarpany i sprawiał wrażenie nie do końca zdecydowanego.

Złoto

Z interwału H4 widać jak cena powoli zmierza do średniej MA, notowania złotego kruszcu wystudzają się, dodatkowo brak dziś amerykańskiego kapitału (ze względu na święto). Przy ‘moving average’ będę oczekiwał wzrostowej formacji, warto w tej perspektywie również spoglądać na notowania walut surowcowych AUD i NZD oraz mieć na uwadze kalendarium, środowe i czwartkowe protokoły z posiedzeń, odpowiednio FOMC i ECB.


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoniedziałkowy przegląd rynków – AUDUSD, EURUSD, USDJPY 19.02.2018
Następny artykułKowalski skorzysta na technologii blockchain przez PGNiG?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here