Naga Markets


Strategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.


USDPLN

Czas znowu rzucić okiem na polskie “podwórko” czyli parę USDPLN, gdzie została aktywowana przed kilkoma dniami formacja głowy z ramionami z linią szyi w okolicy okrągłego poziomu 3,40. Poniedziałkowa sesja zakończyła się spadkiem, a słupki histogramu świecą się na czerwono, należy więc szukać okazji do sprzedawania oporów cenowych.

Dziś polski złoty “łapie dołek” dlatego oczekiwał bym podejścia w okolicę 3,37-3,38 do średniej EMA z interwału H4, która jak dotąd w tym ruchu spadkowym nie była jeszcze testowana po czym spadek do poziomów 3,30 za dolara. Alternatywnie, wzrost powyżej 3,40 i pokonanie wspomnianej linii szyi byłoby zagrożeniem dla pozycji krótkich tym bardziej że w ujęciu tygodniowym wskaźnik MACD pozostaje byczy.

USDPLN MACD

Patrząc na indeks WIG20 ostatni dołek w okolicy 2200 punktów zachęca do powalczenia o odbicie, co wspiera scenariusz umocnienia złotówki… tym bardziej w środowisku rekordowo niskich odczytów sentymentu SII.


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Giełdy korzystają z łaskawości Trumpa
Następny artykułW I kw. 2018 roku na Forex zarabiało 34% polskich traderów detalicznych
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here