Naga MarketsStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.


USDPLN

Czas znowu rzucić okiem na polskie “podwórko” czyli parę USDPLN, gdzie została aktywowana przed kilkoma dniami formacja głowy z ramionami z linią szyi w okolicy okrągłego poziomu 3,40. Poniedziałkowa sesja zakończyła się spadkiem, a słupki histogramu świecą się na czerwono, należy więc szukać okazji do sprzedawania oporów cenowych.

Dziś polski złoty “łapie dołek” dlatego oczekiwał bym podejścia w okolicę 3,37-3,38 do średniej EMA z interwału H4, która jak dotąd w tym ruchu spadkowym nie była jeszcze testowana po czym spadek do poziomów 3,30 za dolara. Alternatywnie, wzrost powyżej 3,40 i pokonanie wspomnianej linii szyi byłoby zagrożeniem dla pozycji krótkich tym bardziej że w ujęciu tygodniowym wskaźnik MACD pozostaje byczy.

USDPLN MACD

Patrząc na indeks WIG20 ostatni dołek w okolicy 2200 punktów zachęca do powalczenia o odbicie, co wspiera scenariusz umocnienia złotówki… tym bardziej w środowisku rekordowo niskich odczytów sentymentu SII.


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here