Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

AUDUSD

Para wykonała tutaj dość głęboką korektę, większą aniżeli się spodziewałem spadając 1 dzień poniżej piwota miesięcznego 0,6950. Jednakże kupujący dość szybko wyciągnęli AUDUSD powyżej tego poziomu. Niektórzy twierdzą iż ten spadek to uformowanie prawego ramienia odwróconej formacji RGR która zapowiada odwrócenie tendencji spadkowej w długim terminie i dalsze wzrosty. Moim zdaniem potencjał do zwyżek powoli się wyczerpuje ponieważ notowania docierają już do wspomnianego w ostatnim komentarzu celu w postaci średniej 200-dniowej. W krótkim terminie widzę możliwość wzrostu po re-teście wybitego oporu ok 0,7040 do ok 0,7100.

Po raz kolejny lepiej prezentuje się para NZDUSD, gdzie kurs zostawił ww. średnią za sobą i bez zawahania rośnie, w tym przypadku test średniej od góry (ok 0,6720) będzie można rozpatrywać w kategoriach kupna.

USDCAD

W lipcu para nie rozpieszcza zmiennością, dlatego inwestorzy mogą czuć pewien niedosyt po bardzo emocjonującym czerwcu, gdzie ostatecznie została przełamana średnia 200-dniowa w dół. Ustawiło to sentyment na spadkowy i obecnie USDCAD zbliża się bardzo powoli do okrągłego poziomu 1,3000. Z klasycznej AT pojawia się klin, z którego wybicie pokaże dalszy kierunek. Przestrzegam jednak przed sprzedawanie przy dołku bowiem pojawia się potrójna dywergencja między ceną a wskaźnikiem MACD. W przypadku wyjścia górą cena może dążyć do przetestowania miesięcznego piwota a zarazem dwusetki czyli rejonu 1,3220/50. Alternatywnie, dla spadków kolejne wsparcie S1 także jest dość blisko – 1,2930.

Opublikowane dziś  dane o sprzedaży detalicznej w Kanadzie nie zachwyciły, spadek o 0,3% przy prognozowanym wzroście 0,3%. Reakcja kupujących była dość krótkotrwała na tą chwilę i ciągle nie ma rozstrzygnięć.

USDJPY

Nieco bardziej klarowna jest sytuacja na dolarze do japońskiego jena, obie waluty znajdują się raczej w środku stawki jeśli chodzi o siłę relatywną. Niemniej jednak do wczoraj można było myśleć o tworzącej się odwracającej formacji oRGR, prawe ramie na wsparciu piwota miesięcznego oraz tworząca się dywergencja wyglądały zachęcająco. Jednak w czwartek doszło tu do osłabienia dolara a dziś obserwujemy korektę. Szybki powrót powyżej 108,00 to negacja spadków i szansa na powrót do 1 czyli 108,80 a w konsekwencji dalszy ruch na północ w kierunku 110. Natomiast reakcja spadkowa w najbliższych 24 godzinach będzie sugerowała możliwość kontynuacji spadków do czerwcowego denka gdzie znajduje się logiczny poziom zysku ~106,90.

usdjpy


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułHuśtawka polskich danych
Następny artykułHistoria pieniądza. Od barteru po kryptowaluty. Część 1
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here