Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

Funt traci palmę pierwszeństwa na rzecz mocnego w ostatnim czasie dolara nowozelandzkiego. Na kolejnych miejscach jest za to dość tłoczno, nie widać lidera, natomiast szykuje się dalsze osłabianie dolara o czym pisałem w ostatnich wpisach. Na samej dole tabeli walut znajduje się dolar kanadyjski.

GBPNZD

Patrząc na koszyk funta najsłabsza wydaje się para GBPNZD, dlatego jeśli ktoś koniecznie chciałby sprzedawać funta to najbezpieczniej w mojej opinii byłoby wybrać ten kros. Przeciwnie do popularnego kabla czy GJ gdzie doszło już do wybicia górą z konsolidacji. W tym przypadku trend boczny przerodził się w klin, który nadal w dłuższej perspektywie faworyzuje wzrosty. Oscylator MACD jednak pokazuje spadki, co więcej wskaźnik zszedł poniżej linii zero. To blokuje jak na razie wzrosty, natomiast potencjał do spadku jest ograniczony – para pozostaje powyżej 200 dniowej średniej kroczącej.

W krótkim terminie spodziewam się dobicia do górnego ograniczenia klina w okolicę okrągłego poziomu 2,00. Zamknięcie dnia powyżej piwota grudniowego 2,0130 byłoby szansą na nowe maksima trendu ale i w tym przypadku potencjalny ruch w górę powinien być mniejszy niż np. na GBPUSD.

gbpnzd

Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony m.in. Grzegorz Moskwa, Marcin 'Wiking' Wicz, Mariusz Drozdowski, Paweł Szwajcar, Łukasz Fijołek, Maksymilian Bączkowski. Dowiedz się więcej i dołącz do nas!

USDJPY

Para pozostaje w szerokim trendzie bocznym od niemal 2 miesięcy, a to za sprawą bliskości średnich 200 dniowych. Pomimo iż kurs wyszedł już powyżej ważnego poziomu 109.0 to dziś z powrotem spada w rejon wsparcia. Ważą się tu losy dalszego średnioterminowego ruchu więc warto uzbroić się w cierpliwość. Za spadkami przemawia tutaj przede wszystkim potrójna dywergencja z MACD, podczas gdy kurs tworzył nowe szczyty, oscylator nie potwierdzał ruchu w górę. Za wzrostami w krótkim terminie przemawia wsparcie z największej korekty oraz miesięczny S1 – 108.30/40. W perspektywie do końca roku szukałbym jednak okazji do odreagowania przynajmniej do ok 109.00 z interwału H4. W nieco dłuższym odcinku czasu spodziewałbym się spadku w rejon 107/107.20.

usdjpy


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here