Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

USDJPY

Wrzesień rozpoczął się dla tej pary bardzo pomyślnie, USDJPY przerywa męczącą konsolidacje i wraca na ścieżkę wzrostu. Jeśli oczywiście sesja zakończy się niewielkim górnym cieniem to będzie to kolejne potwierdzenie dla byków. Dojdzie tu bowiem do wybicia linii szyi odwróconej formacji RGR oraz zamknięcie nad miesięcznym piwotem 106,66. Byki punktują, jednak timing do zajmowania pozycji nie jest zbyt dobry, niewłaściwe jest wsiadanie do rozpędzonego pociągu. Korekta do wyłamanego piwota byłaby wskazana. Schodząc na niższy interwał można doszukać się korekty pędzącej jako fala druga po czym może nastąpić dynamiczna fala III. Target oceniam na okolicę 108,70/90 czyli lipcowa strefa oporu. Gdyby jednak cena USDJPY spadła poniżej 105,70 pozytywny scenariusz trzeba będzie odłożyć do kosza.

usdjpy

AUDUSD

W sygnał risk-on wpisuje się także wzrost pary AUDUSD i ogólnie par powiązanych z dolarem jako walutą kwotowaną. Trzeba przyznać że we wrześniu pojawił się piorunujący ruch w górę, na który wielu czekało, niestety nie wszyscy się załapali. O tym, że szykuje się większe odreagowanie można było zorientować się po dwóch mocnych sesjach w sierpniu, które pozostawiły na wykresie dziennym długie dolne knoty. Poza tym oscylator MACD od dłuższego czasu świeci się na zielono. To już jednak historia, obecnie AUDUSD może wykonać korektę do pierwszego zniesienia 38,2% a nawet do piwota miesięcznego a więc okolice 0,6775/60 po czym rozpoczęty ruch powinien być kontynuowany. Nie liczyłbym tu jednak na zbyt dynamiczne wzrosty, to raczej zagranie spekulacyjne na kontynuację ostatniego ruchu. Okolica 0,6850 jest w mojej opinii silnym oporem dlatego spodziewam się reakcji podaży gdy cena tam dojdzie.

audusd


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZapasy ropy kurczą się dwukrotnie szybciej niż oczekiwano
Następny artykułCzwartkowy przegląd rynków – Funt umacnia się dzięki porażce Borisa Johnsona
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here