Naga Markets



MACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

USDCHF

Na tej parze od kilku dni mamy sygnał wzrostowy w układzie dziennym, kurs dość precyzyjnie odbił się od 200-sesyjnej średniej kroczącej powodując ponad 100-pipsowy ruch. Obecnie możemy być świadkami kształtowania prawego ramienia odwróconej formacji głowy z ramionami, która zapowiada powrót do wzrostu (od listopada trwa tu spadkowa korekta wyższego rzędu).

Spoglądając na niższy interwał, para wpadła poniżej przesuniętej średniej, za to oscylator stochastyczny w kolejnych godzinach powinien wyjść ze strefy wyprzedania powodując sygnał kupna. Od góry przy poziomie parytetu widać liczne dywergencje pomiędzy ceną, więcej na ten temat opowiem podczas najbliższego webinaru MACD.

usdchf

USDTRY

Dość ciekawa sytuacja klaruje się na tureckiej lirze. Po gigantycznych wahaniach w sierpniu tego roku, amplituda wyraźnie spadła i para USDTRY skorygowała się do poziomów bardzo bliskich 200-dniowej średniej kroczącej. Ponadto, notowania nie bez walki wybiły się ponad spadkową linię trendu pociągniętą od wierzchołka przy poziomie 7,0850, a to działo się na przełomie miesięcy. Predykcja wydaje się być na ten moment, co potwierdza wskaźnik MACD.

Ostatnie tygodnie to próba ukształtowania trójkąta w okolicy miesięcznego piwota. Wybicie powinno nadać tu kierunek na najbliższe tygodnie nowego roku. Gdyby doszło do wybicia dołem na zamknięciu dnia to spodziewam się testu wspomnianej średniej i penetracji okolic okrągłego poziomu 5,00. Walor trafia na listę obserwacyjną.

usdtry d1

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej lub zadać pytania na żywo, zapraszam Cię do wzięcia udziału w webinarze, który odbędzie się 20 grudnia o godzinie 20:00. W trakcie tego spotkania dowiesz się m.in jak stosować dywergencję w spekulacji.


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.



tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here