Naga MarketsStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.


USDCAD

Wygląda na to, że dzisiejsza sesja zakończy się po myśli byków, wraz ze spadkiem eurodolara rośnie USDCAD. Słupki MACD od wczoraj kierują się już na północ, natomiast dziś doszło do przecięcia linii sygnalnej potwierdzone wzrostem kursu. Nie było takie oczywiste, bowiem w trakcie sesji USDCAD zszedł poniżej 1.2600.

Popołudniem udało się sforsować wczorajsze maksima co należy zapisać na plus, a poprzedzająca korekta w dół zatrzymała się na średniej EMA, ta notabene dobrze była respektowana w ruchu spadkowym od 1.2900. Interwał H4 pokazuje również dywergencję wzrostową MACD.

Martwić może natomiast fakt, że obecny ruch w górę idealnie wpasowuje się w poprzedni taki wyskok w końcówce marca, wtedy byki skapitulowały oddając ponad 300 pipsów, warto zachować ostrożność i polować na wsparciach.


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułChytry plan Saudów – raport surowcowy
Następny artykułBlok po 22 – 19 kwietnia 2018: AUD/USD, CHF/JPY
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here