Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

AUDCAD

Dolar australijski zaczyna zaczyna powoli się umacniać i nie jest już najsłabszą walutą, to miano należy teraz do funta. Wygląda na to więc, że koszyk AUD złapał dołek a jedną z silniej odreagowujących par jest AUDCAD. Co prawda nie wynika to z jakiejś szczególnej siły waluty antypodów ale raczej neutralnego zachowania dolara kanadyjskiego (trend boczny także na USDCAD). Linia trendu spadkowego pociągnięta została wczoraj przełamana, natomiast słupki histogramu MACD kolorują się na zielono już trzeci dzień. Można zatem zakładać, że pierwszy test średniej z H4 lub wejście w rejon wyprzedania oscylatora stochastycznego powinno ujawnić okazję do zajmowania pozycji długich.

Należy jednak pamiętać iż kontekst tygodniowy nadal jest spadkowy, choć poprzednia W1 to byczy pinbar. Zagrożeniem dla scenariusza spadkowego może także być fakt wystąpienia jeszcze V fali spadkowej w obserwowanym impulsie który utworzy nowy choć niezbyt odległy dołek.

audcad

EURJPY

Trend spadkowy jest na tej parze niezaprzeczalny, widać to po narysowanym kanale, jednak jeśli oddalić nieco wykres nadal znajdujemy się w obszarze knota z 3. stycznia br (!). Im niżej kurs będzie spadał tym większa presja popytu powinna się pojawiać. Wskaźnik MACD jeszcze wczoraj dawał wskazania do wzrostu, dziś za sprawą pogłębienia minimów świeci na czerwono. Przestrzegam jednak przed otwieraniem krótkich pozycji w trakcie formowania świecy oraz w domniemanej fali V, która często daje błędne wskazania oscylatorów czy dywergencje.

Okolica 121,60/50 wydaje się być solidnym wsparciem również z uwagi na liczne geometrie które tam występują jak np. formacja harmoniczna Butterfly czy zasięg 161,8% z kwietniowego odreagowania. Pozycje długie jednak dopiero po trwalszym powrocie nad 122.80.

eurjpy

SP500 (ES)

Maj nie był łaskawy dla posiadaczy długich pozycji na akcjach amerykańskich, ostatni miesiąc został wykorzystany do schłodzenia nastrojów po ponad 4 procentowym wzroście w kwietniu. Obecnie notowania kształtują się blisko średniej 200-dniowej, ostatnio tak blisko SP500 znajdował się średniej – w lutym br. daje to spadek w maju ponad 5,8%. Wskaźnik MACD nie pokazuje jednak  jeszcze szansy na wzrost, choć kilku punktowy rejon wokół 2775 wydaje się być solidną zaporą popytową. Zawsze w takich przypadkach należy zdawać sobie sprawę że rynek akcyjny szczególnie indeks jest instrumentem pro wzrostowym. Dopiero jednak powrót na zamknięciu dnia powyżej 2800 punktów mógłby ogrzać nieco chłodny sentyment na rynku.

us500 sp500 e-mini


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBank Kanady nie zmienia stóp 8. posiedzenie z rzędu. Jak reaguje CAD?
Następny artykułGOLD – wzrosty po wybiciu z klina zniżkującego ? – 29.05.2019
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here