TMS


MACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

CRUDE OIL

Na ropie mamy do czynienia z silnym trendem spadkowym, który został zapoczątkowany na początku października i trwa już 6 tygodni. Siódmy rozpoczął się z nadziejami na wzrost jednak dzisiejsza sesja skutecznie sprowadza byki do parteru. Nie oznacza to jednak, że kupujący są bez szans, na wykresie dziennym kształtuje się dywergencja MACD. Szybka kontra z tego miejsca i powrót nad 57 dolarów sprawi że będę oczekiwał odreagowania.

Zachęcająco wygląda również formacja harmoniczna na interwale H4, kluczowe będzie tu utrzymanie poziomu 54 dolarów, jest jednak zagranie mocno spekulacyjne. Niemniej jednak walor trafia na listę obserwacyjną, gdyż potencjał do wzrostu oceniam na przynajmniej 62 dolary.

ropa naftowa

Gaz ziemny

Od kilku tygodni przyglądam się sytuacji na gazie, gdzie jednoznacznie mamy kierunek wzrostowy zarówno na dniach i tygodniach. Okazało się, że wzrost ponad 3,5 dol. był tylko uwerturą przed dynamiczną zwyżką w poprzednim tygodniu. Kurs dotarł w pewnym momencie do niemal 5 dolarów. W tym tygodniu cena koryguje i znajduje się w ciekawym miejscu… chodzi o lukę wzrostową z H4 która jest domykana. Nieco niżej jest średnia 25 MA, od której kurs już raz się odbił a także tygodniowy piwot point. Utrata tego poziomu wsparcia a więc 4,33/4,30 dol może przyczynić się do rozbudowania korekty w dół.


Partnerem aktualności ekonomicznych w portalu Comparic.pl jest Alfa-Forex, broker licencjonowany przez CySEC od 2004 roku, oferujący swoim klientom handel na jednych z najwęższych spreadów i dostęp do kantoru walut. Już teraz zapoznaj się z ofertą brokera i skorzystaj z konkurencyjnych warunków!

W negatywnym scenariuszu moglibyśmy zobaczyć nawet powrót do 3,94 a nawet 3,85 dol w ciągu najbliższych tygodni.

gaz ziemny d1


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here