Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

CRUDE OIL

Na ropie mamy do czynienia z silnym trendem spadkowym, który został zapoczątkowany na początku października i trwa już 6 tygodni. Siódmy rozpoczął się z nadziejami na wzrost jednak dzisiejsza sesja skutecznie sprowadza byki do parteru. Nie oznacza to jednak, że kupujący są bez szans, na wykresie dziennym kształtuje się dywergencja MACD. Szybka kontra z tego miejsca i powrót nad 57 dolarów sprawi że będę oczekiwał odreagowania.

Zachęcająco wygląda również formacja harmoniczna na interwale H4, kluczowe będzie tu utrzymanie poziomu 54 dolarów, jest jednak zagranie mocno spekulacyjne. Niemniej jednak walor trafia na listę obserwacyjną, gdyż potencjał do wzrostu oceniam na przynajmniej 62 dolary.

ropa naftowa

Gaz ziemny

Od kilku tygodni przyglądam się sytuacji na gazie, gdzie jednoznacznie mamy kierunek wzrostowy zarówno na dniach i tygodniach. Okazało się, że wzrost ponad 3,5 dol. był tylko uwerturą przed dynamiczną zwyżką w poprzednim tygodniu. Kurs dotarł w pewnym momencie do niemal 5 dolarów. W tym tygodniu cena koryguje i znajduje się w ciekawym miejscu… chodzi o lukę wzrostową z H4 która jest domykana. Nieco niżej jest średnia 25 MA, od której kurs już raz się odbił a także tygodniowy piwot point. Utrata tego poziomu wsparcia a więc 4,33/4,30 dol może przyczynić się do rozbudowania korekty w dół.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

W negatywnym scenariuszu moglibyśmy zobaczyć nawet powrót do 3,94 a nawet 3,85 dol w ciągu najbliższych tygodni.

gaz ziemny d1


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRopa najtańsza od początku roku – komentują Rabobank i Nordea Markets
Następny artykułBNY Mellon: GBP/USD może osiągnąć poziom 1.10 w przyszłym roku
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here