Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

ROPA WTI

W świetle ostatnich wydarzeń warto zwrócić uwagę na ropę naftową. Kurs wykonał tutaj bardzo duży skok w poniedziałek otwierając się od razu z luką na wrześniowych maksimach. I chociaż dzień wcześniej kurs testował miesięczny piwot od góry to już na początku tygodnia znalazł się przy drugim oporze R2. Wskaźnik MACD w interwale dziennym mógł tutaj wprowadzić w błąd świecąc się na czerwono to jednak w układzie W1 poprzedni tydzień to wyjście na sygnał kupna. Ropa znalazła się na dwumiesięcznych maksimach i obecnie wykonuje korektę w dół do przełamanego oporu oraz średniej 200-dniowej.

W długim terminie spodziewałbym się tu wzrostów choć niewykluczone że dojdzie do zasłonięcia tej ogromnej luki, rynek nie ubi takich miejsc zostawiać. W krótszym terminie kurs cofa się do wybitego oporu i testuje od góry również średnią MA25x5. Okolica 58,70 to także długość ostatniej największej korekty w trendzie dlatego spodziewałbym się ruchu do góry. Jak wiadomo jednak ropa lubi wybijać SL to w tym kontekście będę obserwował jeszcze poziom 57,70 czyli połowę luki. Jeśli zawiodą te poziomy to spadek może się pogłębić i cena może powrócić do ceny sprzed ataków.

EURAUD

Warto zwrócić także uwagę na kros EURAUD, gdzie kurs dotarł do średniej 200-dniowej i tak pozostawał przez ponad tydzień. Jest to bardzo ważne wsparcie długoterminowe, ostatnio w lipcu kurs tylko na moment spadł poniżej po czym zaserwował graczom bardzo gwałtowny wzrost… tym razem spodziewam się mniejszego podejścia. Dziś obserwujemy tu kontynuację zapoczątkowanego wczoraj wybicia w górę. W mojej opinii mamy przez sobą jeszcze 30-40pipsów ruchu do góry po czym korekta do średniej MA25x5 z której powinien nastąpić atak przynajmniej na 1,6300 a nawet 1,640 czyli wrześniowy piwot. Warto pozostać jednak ostrożnym gdyż AUD pozostaje nadal silny a w ramce tygodniowej MACD jest po czerwonej stronie.

euraud h4, d1

EURCHF

Dla potwierdzenia lub zaprzeczenia ww. tezy spojrzałem jeszcze na inny kros – EURCHF. Tutaj na przełomie miesięcy można zauważyć dywergencję pomiędzy wskaźnikiem a ceną. Podczas gdy cena pikowała jeszcze w dół to oscylator notował wyższe dołki i tak niedługo później, prawdopodobnie z braku nowych sprzedających kurs EURCHF poszedł w górę. W poprzedni czwartek doszło tu jeszcze do sprawdzenia podłoża które zakończyło się po myśli byków. Dziś na liczniku jest już 1,100 i droga do ok 1,1060 i 1,110 została w teorii otwarta. Bardziej jednak interesowała będzie mnie kondycja tej pary z uwagi na sygnały risk-on/off. Negacja scenariusza wzrostowego po utracie piwota miesięcznego w cenach zamknięcia 1,0910.


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTego nikt się nie spodziewał! Zapasy ropy naftowej rosną pierwszy raz od miesiąca
Następny artykułKania – Cedrob chce przejąć firmę za ponad 250 mln zł. Kurs w górę o 33%
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here