Naga MarketsMACD Double Screen to strategia, którą można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkich interwałach czasowych.


Witam w poniedziałkowym przeglądzie setupów. Jeśli nie czytałeś opisu systemu, koniecznie zrób to teraz. Znajdziesz tam także linki do innych wpisów i narzędzi do Metatrader 4.

USDCAD

Po raz kolejny przyglądamy się tej parze walutowej. W ujęciu długoterminowym para jest w trendzie spadkowym, silna przecena rozpoczęta w maju tego roku przyspieszyła po wyłamaniu wsparcia 1,2970. Sierpniowo-wakacyjne wzrosty były rachityczne.

Nadarzająca się okazja na sprzedaż powinna doprowadzić co najmniej do testu okolic dołka na poziomie 1,24. Wskaźnik MACD przecina linię zero (zero-line), równocześnie nadając kierunek spadkowy. Na wykresie H4 występują negatywne dywergencję. Obserwujemy reakcję ceny przy Moving Average.

BUND

Niemiecka obligacja – 10 letnia, na platformie Windsor Brokers jako EURBUND “przekręciła” się na spadki, daje nam to ciekawą okazję inwestycyjną (polecam przejrzeć zachowanie tego instrumentu w przeszłości, pod kątem MACD).

Cena jednak dzisiaj podąża ku górze, należy obserwować reakcję przy ubiegłotygodniowym szczycie oraz zanotować fakt o ile takowy się pojawi – przebicia MA w dół. Odnosząc się do wpisu Jak wybrac dobra pare do spekulacji ? ciekawą propozycją będzie spoglądanie na amerykańskie obligacje w kontekście siły relatywnej.


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAUDCAD – odbicie od dolnego ograniczenia kanału
Następny artykułO wykresach ani słowa… GBP/USD, EUR/JPY, GBP/CHF
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here