Naga MarketsMACD Double Screen to strategia, którą można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkich interwałach czasowych.


Witam w poniedziałkowym przeglądzie setupów. Jeśli nie czytałeś opisu systemu, koniecznie zrób to teraz. Znajdziesz tam także linki do innych wpisów i narzędzi do Metatrader 4.

USDJPY

W poprzednim tygodniu próbowaliśmy rozgrywać długie pozycje na tej parze, jednak nie doczekaliśmy się setupu z H4. Dolar osłabił się jeszcze, schodząc poniżej 109.00. Obecnie para daje nam kolejny sygnał do kupna, tym razem ruch wzrostowy jest bardziej dynamiczny, a bliskość długoterminowego wsparcia działa na wyobraźnię kupujących.

Krótkoterminowe wykupienie może sprzyjać korekcie, gdzie będziemy starali się przyłączyć do byków. Pomocne będzie rozstawienie siatki Fibonacciego oraz zachowanie kursu w obrębie różowej średniej kroczącej.

USDZAR

Ta nieco egzotyczna para dolara amerykańskiego do randa południowoafrykańskiego (również dostępna na platformie Windsor Brokers) zmienia nam kierunek na południowy. Na wykresie dziennym, widać jak kurs obronił opór z lipca 2017 roku, wtedy obserwowaliśmy dynamiczny wodospad.

Co ciekawe, na wykresie H4 obserwowaliśmy liczne dywergencja pro-spadkowe. Cena przebiła średnią kroczącą i przetestowała ją od dołu testując możliwości sprzedających. Warto poczekać na kolejny test średniej.

Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGoldman Sachs: Normalizacja szansą dla AUD i NZD?
Następny artykułXTB Trading Masterclass – odbierz dostęp do nagrań z dwóch edycji konferencji
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here