Naga MarketsMACD Double Screen to strategia, którą można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkich interwałach czasowych.


USDJPY

Wczoraj para zmieniła kierunek gry na wzrostowy, po 18 sesjach spadkowych. Czy rzeczywiście nadszedł czas na wzrosty? Być może, z dużym prawdopodobieństwem jednak nie opłaca się już sprzedawać.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na interwale H4, widzimy potrójną dywergencje pomiędzy ceną a indykatorem. W piątek pojawił się wyższy szczyt. Nie należy jednak spieszyć się z zakupem. Istotne będzie przejście MACD przez linię sygnalną w górę, bądź powrót nad średnią 25×5.

DAX

Tu sytuacja jest podobna, oba instrumenty są ze sobą dodatnio skorelowane. Jednak kierunek zmienił się już w piątek, co sugeruje, że indeks wydaje się silniejszy.

Aktualnie notowania przebiegają w obrębie 50% zniesienia piątkowej świecy. Ponadto cena dobrze współpracuje ze średnią. Sugeruje jednak poczekać na potwierdzenie wzrostu, na niższym interwale, ponieważ trudno teraz określić klarowny poziom obrony.

Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPBG gwiazdą sesji – ponad 80% w dół
Następny artykułEFIX: Rynki w korektach – EUR/USD i GBP/USD
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here