Naga Markets
MACD Double Screen to strategia, którą można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkich interwałach czasowych.


Witam w popołudniowym przeglądzie setupów. Jeśli nie czytałeś opisu systemu, koniecznie zrób to teraz. Znajdziesz tam także linki do innych wpisów i narzędzi do Metatrader 4.

USDJPY

Zaczynamy od słabszego dolarjena, który wczoraj na zamknięciu dnia wyznaczył kierunek spadkowy. Co ciekawe para na dobre pożegnała się ze wsparciami wyznaczonymi w strefie 108.8-108.1 z kwietniowych i czerwcowych dołków br. Wyłamanie tak silnych poziomów i utrzymanie do końca tygodnia na pewno spowoduje konsekwencje dla kursu.

Otwiera to szanse na dołączenie do trendu spadkowego, na razie jednak obserwujemy formację “wodospadu”. Powrót i testowanie od dołu przebitego poziomu powinno wyzwolić kolejny impuls w dół.


EURJPY

Para również wygląda pro-spadkowo, patrząc szerzej od lipca pozostaje w obszarze wahań 128 i 131. Za sprawą silnego euro, sytuacja nie wygląda tak dynamicznie jak u poprzednika, można jednak zauważyć obronę 131.50 i retest od dołu, to każe nam spoglądać w okolice 128 jako potencjalny cel dla spadków. Na interwale, kurs przebił się w dół przez średnią MA, dodatkowo MACD schodzi poniżej linii zero.

Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOd inwestora do scalpera – EURJPY w okolicy lokalnego wsparcia
Następny artykułFW20. Niedługo koniec korekty
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here