Naga MarketsStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.


USDJPY

Ostatnio na jena japońskiego spoglądałem, dość dawno temu, nie oznacza to, że na tym walorze wiało nudą. Przeciwnie, USDJPY zanotował pokaźny wzrost niemal 600 pipsów. Para ma jednak trudności z dalszym ruchem ku górze, w przeciągu 3 tygodni, bykom udało się przepchnąć kurs zaledwie o 60 pipsów, co równe jest jednemu dziennemu ADR.

Dwie sesje temu kierunek północny został złamany, zostawiając co prawda nieznacznie tylko podażową wymowę świecy dziennej. Wczorajsza, miała już mocniejszy akcent, ciągle jednak nie jest brzemienna w skutki, bowiem kurs dziś wędruje na północ.

USDJPY, D1, H4

Schodząc na niższy interwał H4, można dostrzec, że broni się poziom 61,8% wczorajszej świecy a zejście poniżej MA potwierdzi kierunek południowy. Dodatkowym potwierdzeniem dla pozycji short jest podwójna dywergencja MACD oraz dzisiejszy spadek indeksu DAX, który koreluje z USDJPY.


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułStatystyki skuteczności strategii Awesome SMA – 7.11.2017
Następny artykułWtorkowy przegląd rynków – AUDUSD, EURUSD, NZDUSD
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here