Naga MarketsStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

 

NZDUSD

Kierunek na tej parze zmienił się na wzrostowy w interwale tygodniowym, mimo to w ujęciu dziennym ruch w górę trwa, zmącony tylko dwudniową korektą. Być może to co jest korektą na mniejszym interwale, stanowi okazję do zakupu dla graczy z dłuższym horyzontem. Mimo to ostatnie spadki na NZDUSD były silniejsze od sytuacji z 14 września, dlatego korekta może przybrać inny charakter niż wówczas i może być rozłożona w czasie. Dołączenie do wzrostu, kiedy MACD H4 powróci nad linię sygnalną. Nie bez znaczenia będzie tu jutrzejsze posiedzenie RBNZ o godzinie 23:00 czasu polskiego.

EURGBP

Niezwykle mocna świeca dzienna, która towarzyszyła odbiciu od średniej 200-dniowej mogła wprowadzić w zakłopotanie wielu inwestorów. Warto tu być bardzo ostrożnym, para nie jest najłatwiejszą do handlu a tygodniówka nie potwierdza wzrostu. W krótszym terminie widać jednak formujący się trójkąt, co w połączeniu z impulsem do góry często prowadzi do kontynuacji, dlatego w zasięgu jest tu poziom 0,900. Wsparcie to wznosząca się średnia 25 z H4, a wskazówką co do dalszego kierunku może być jutrzejsze posiedzenie FOMC.

Ropa BRENT

Ta odmiana ropy z Morza Północnego radzi sobie lepiej od swojego odpowiednika z Texasu i przebija się ponad tygodniową strefę oporu 80-80,88 dolarów za baryłkę. Sytuacja z pierwszej połowy przybrała tu postać korekty pędzącej, która jest trudna do wychwycenia z punktu widzenia histogramu MACD. Niemniej jednak należy oczekiwać dalszego ruchu cen czarnego złota w górę w średnim terminie. Schodząc na interwał H4 spodziewam się kulminacji wzrostu przy tygodniowym oporze R3 – 82,65, następnie korekty do przełamanego oporu i w okolicy średniej MA odbicia w górę.


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPremier Szwecji Lofven musi ustąpić. Kurs korony szwedzkiej w dół
Następny artykułScotiabank wskazuje silne wsparcie na EUR/USD
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here