Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

NZDUSD

Kończący się marzec dla dolara nowozelandzkiego był można powiedzieć nijaki, od dwóch miesięcy trwa tutaj trend boczny. Początek stał pod znakiem osłabienia NZD by w drugiej połowie ustanowić maksima. Ostatnie dwa dni stoją pod znakiem spadku za sprawą posiedzenia RBNZ ws. stóp procentowych. Kurs wpadł pod średnie 200-sesyjne, dziś próbuje odrabiać straty. Patrząc na niższy interwał oczekiwałbym dotarcia do średniej MA25 i tam próby poszukiwania pozycji krótkich zgodnie ze wskazaniem oscylatora MACD.

Należy jednak wziąć pod uwagę że trwa szeroki trend boczny i podobnie jak ostatnio ruch do góry może zakończyć się w rejonie 0,6900. Wszelkie próby łapania szczytu przy 0,6830 tylko po wyraźnej reakcji podaży, celem mógłby być LPZ przy ok 0,6700.

nzd usd

DAX

Indeksy zarówno te europejskie jak i WallStreet wyglądają podobnie, na DAXa zdecydowałem się z uwagi że dużo graczy handluje na tym instrumencie. Pierwszą rzeczą rzucającą się  na wykresie dziennym jest negatywna dywergencja przy średniej 200-okresowej… szerszy kontekst sugeruje zatem spadki. Problemem może być brak potwierdzenia MACD weekly, choć wskazania D1 znajdują się poniżej zera. Od kilku dni obserwujemy odbicie od miesięcznego piwota, trudno na siłę szukać shortów a sygnału na long jak nie było tak nie ma. Dopiero zawahanie popytu i powrót poniżej 11 430 pkt mogłoby być zaproszeniem do spadku (wybicie z flagi). Wówczas naturalnym targetem dla pozycji krótkich byłby LPZ wokół 11 tyś punktów.

dax de 30

EURJPY

Marzec obfitował w wiele zwrotów akcji na parze eurjpy. Najpierw wyłamanie z kanału wzrostowego z obu stron a następnie pogłębienie spadków to poziomów nie widzianych od stycznia br. Oscylator MACD zakłada spadek pary jednak trudno jasno i precyzyjnie określić ciasny stop loss. Zakłądam jednak że tak silna korekta w górę jak w połowie marca już się nie powtórzy i będziemy mieli do czynienia z nieco innym rozegraniem. Jak dotąd cały czas cena przyklejona do średniej Ma z interwału H4, wyjcie dołem to sygnał dołem zaś ruch to góry to prawdopodobne rozbudowanie korekty wzrostowej. Na niższym interwale pojawia się dywergencja na wzrost, sygnały mieszane, warto posiłkować się wskazaniem EURUSD oraz USDJPY.

eurjpy

 


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Solidny kwartał za nami
Następny artykułTylko 14% giełd kryptowalutowych jest regulowana i posiada licencję
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here