Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

GBPUSD

Rzut oka na pary z funtem, ostatnio opisywany kabel pnie się dynamicznie do góry i po pokonaniu 1,3220 nie zwalnia tempa. Należy jednak pamiętać, że wypchnięcie ceny wczoraj i przedwczoraj to w głównej mierze zlecenia stop loss dla pozycji krótkich, na interwale h4 para znajduje się już w fazie mocnego wykupienia. Logiczny poziom zysku nie został jeszcze zaksięgowany, brakuje już niewiele, podczas gdy na innych parach z funtem jak GBPJPY czy EURGBP (również opisywany w ostatnim komentarzu MACD) cel został osiągnięty.

gbpusd d1

USDJPY

Jen jest w tym miesiącu zdecydowanie najsłabsza walutą i odbija się to na kursie USDJPY, który rośnie do poziomu niewidzianego od 20. grudnia ubiegłego roku. Zbiegło się to z wyjściem notowań powyżej 200-sesyjnej średniej kroczącej. Po krótkiej konsolidacji wskaźnik MACD znowu świeci na zielono, ten kierunek jest podtrzymywany przez odczyty z interwału tygodniowego. W krótszym terminie warto poczekać na powrót kursu do równowagi, poziom 111-110.75 nie powinien wystraszyć kupujących, natomiast w dłuższym termini bardzo istotny poziom to wczorajsze low. Alternatywnie pary: GBPJPY, CHFJPY.

usdjpy

Ropa Naftowa

Walor kończy miesiąc na plusie, choć przed trzema dniami pojawiła się rysa w postaci mocnej spadkowej świecy dziennej. Była ona reakcją na 200-sesyjną średnią kroczącą, dalszy ruch na północ może nie być już tak spektakularny i dynamiczny. Z drugiej strony podaż nie była na tyle zdeterminowana aby złamać poziom największej korekty (overbalance), w tej kwestii kluczowy poziom to 64,10 dolarów za baryłkę. Dopóki cena znajduje się powyżej, trend ma prawo być kontynuowany.

Kolejny poziom docelowy dla wzrostu to połowa całego impulsu spadkowego od szczytu do dołka 2018 roku a więc 68,55 USD. Oscylator MACD jest spadkowy co sugeruje że korekta może być trójfalowa i zobaczymy jeszcze ruch w dół.

ropa naftowa


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here