Naga MarketsStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

GBPUSD

Wzrosty na kablu trwają w najlepsze, wczoraj po korekcie płaskiej doszło do wybicia górą powyżej okrągłego poziomu 1.300. Dodatkowo wskaźnik MACD w ujęciu dziennym po raz pierwszy od kwietnia tego roku znalazł się powyżej zera, to daje do myślenia… Studząc jednak na chwilę zbytni optymizm należy dodać, że kurs zbliża się do spadkowej linii trendu poprowadzonej począwszy od maja poprzez ostatni wierzchołek w lipcu. W przypadku próby dołączenia do trendu zwyżkowego warto obserwować 1.2940 oraz wznoszącą się średnią MA.

USDJPY

Trend wzrostowy na walorach USDJPY trwa już niemal tydzień, nadarza się tu jednak okazja do zajęcia pozycji długiej zgodnie z kierunkiem. Osobiście oczekuję na reakcję na korektę pędzącą oraz pozytywną współpracę ze średnią z interwału H4. Alternatywnie zamiast przeważania dolara US nad jenem, można posłużyć się wyróżniającym ostatnio na plus frankiem lub CADem.

W kontekście rodzimego podwórka na USDPLN niezwykle interesujący jest poziom 3.7180 (szczególnie dla spóźnialskich) jako zniesienie 1/3 spadku. Zakładam iż wskaźnik MACD będzie znajdował się po “czerwonej” stronie rynku i będzie można szukać okazji do sprzedaży.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Póki co, na interwale H4 dość kusząco wygląda dywergencja oraz przejście poziomu “0”. Obrona średniej MA może dać pretekst do gry na podwójny dołek i próby odreagowania do 3.7180.


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUOB aktualizuje swoje spojrzenie dla pary NZD/USD
Następny artykułNajwiększy mining pool BTC otwiera kolejne poole dla Ethereum i Ethereum Classic
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here