Naga MarketsStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

GBPUSD

Wzrosty na kablu trwają w najlepsze, wczoraj po korekcie płaskiej doszło do wybicia górą powyżej okrągłego poziomu 1.300. Dodatkowo wskaźnik MACD w ujęciu dziennym po raz pierwszy od kwietnia tego roku znalazł się powyżej zera, to daje do myślenia… Studząc jednak na chwilę zbytni optymizm należy dodać, że kurs zbliża się do spadkowej linii trendu poprowadzonej począwszy od maja poprzez ostatni wierzchołek w lipcu. W przypadku próby dołączenia do trendu zwyżkowego warto obserwować 1.2940 oraz wznoszącą się średnią MA.

USDJPY

Trend wzrostowy na walorach USDJPY trwa już niemal tydzień, nadarza się tu jednak okazja do zajęcia pozycji długiej zgodnie z kierunkiem. Osobiście oczekuję na reakcję na korektę pędzącą oraz pozytywną współpracę ze średnią z interwału H4. Alternatywnie zamiast przeważania dolara US nad jenem, można posłużyć się wyróżniającym ostatnio na plus frankiem lub CADem.

W kontekście rodzimego podwórka na USDPLN niezwykle interesujący jest poziom 3.7180 (szczególnie dla spóźnialskich) jako zniesienie 1/3 spadku. Zakładam iż wskaźnik MACD będzie znajdował się po “czerwonej” stronie rynku i będzie można szukać okazji do sprzedaży.

Póki co, na interwale H4 dość kusząco wygląda dywergencja oraz przejście poziomu “0”. Obrona średniej MA może dać pretekst do gry na podwójny dołek i próby odreagowania do 3.7180.


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here