Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

Mijający tydzień był najciekawszy na funcie, który gwałtownie stracił na wartości do wszystkich innych walut. Nadal silny pozostaje dolar nowozelandzki, tu nic się nie zmienia. Natomiast z tego marazmu, górą wychodzą CAD oraz frank. Na końcu dolar US oraz jen, co potwierdza sygnał risk-on na giełdach.

GBPUSD

Na tej parze szczególnie interesująca była piatkowa sesja i olbrzymia blisko 300-pipsowa luka w górę. Jak na swoje rozmiary została ona dość szybko domknięta a całość wygląda potencjalnie na odwrócenie średnioterminowego trendu na spadkowy. Z tym jednak przyjdzie nam trochę poczekać. Dodatkowo oscylator MACD generuje potężną dywergencję z ceną, co tylko dodaje powagi ostatnim wydarzeniom. W krótkim terminie spodziewam się jeszcze zejścia, trochę siłą rozpędu do linii trendu z D1 czyli okolic 1,2920 a nawet do grudniowego piwota. Jednak to co istotnie będzie można rozegrać zgodnie z MACD to krótkie pozycje na pierwszy test średniej kroczącej MA25 z H4. Obecnie przebiega ona ok. 1,32 ale będzie stopniowo się obniżać.

gbpusd

Purple TradingPartnerem Aktualności w Comparic jest Purple Trading - notyfikowany przez KNF broker STP. Zobacz co oferują!
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

EURCAD

Sytuacja na tym krosie jest nieco zagmatwana, walor porusza się w powolnych trendach. Wczoraj jednak mieliśmy dość czytelne osłabienie Euro, bądź raczej wzrost siły samego CAD. Niemniej jednak doszło do wybicia grudniowych minimów a dziś kurs bardzo powoli się podnosi. Oscylator MACD jest skierowany na południe i wchodzi w rejony poniżej zera. W takim otoczeniu wszelkie ruchy w górę należałoby traktować tylko jako korekty. I tak pierwszy test 1,4630/40 może okazać się dobrym momentem na dołączenie do trendu. Potencjał oceniam na ok 100 pipsów do logicznego poziomu zysku (LPZ) czyli miesięczne wsparcie S1. Następnie ciekawa rozgrywka bo kurs znajduje się blisko tegorocznych minimów 1,4440/30.

eurcad


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here