Naga Markets


Strategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

 

Ostatnie kilka dni to skokowe umocnienie funta brytyjskiego, euro pozostaje gdzieś w tyle jednak wspólna waluta nadal jest mocna. Od dna odbijają waluty surowcowe jak NZD i USD, tutaj pole do odreagowania jest spore, tym bardziej że cierpi na tym amerykański dolar. Na rynkach mamy zatem zwrot ku ryzyku, a sprzyja także sytuacja na giełdach gdzie SP500 notuje historyczne szczyty.

GBPUSD

Po przysłowiowej ścianie strachu wspina się funt, nie będę starał się prognozować kiedy wzrost może się zakończyć jednak dziś kurs dotarł do 200-sesyjnej średniej kroczącej. Może to ale nie musi dać sygnał do korekty, faktem jednak jest że w godzinach popołudniowych mamy reakcję na poziom ~1,3290. Cena pokonała poziom OP – 1,3165 i to będzie teraz naturalne wsparcie. Najdalszym punktem docelowym w tak silnym trendzie wydaje się być XOP czyli okolicę 1,3400.

AUDJPY

Tak jak wspomniałem w pierwszym akapicie, mocno zyskuje AUD kosztem uważanego za bezpieczny japońskiego jena. Rynek kupuje ryzyko a AUDJPY może okazać się hitem nadchodzącego kwartału, dziś para pokonuje ostatni potwierdzony szczyt przy 81,80 i zmierza już w kierunku średniej 200 EMA, oddalonej niespełna 100 pipsów. Spoglądając na interwał H4, cena dobrze współpracuje ze średnią, pierwsze dotknięcie poskutkowało natychmiastowym ruchem w górę, spodziewam się identycznego odejścia przy re-teście.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

USDPLN

Na koniec chciałbym zajrzeć na polskie podwórko, gdyż na USDPLN kształtuje się formacja głowy z ramionami a traderzy DiNapolego być może dopatrzą się tam naciąganego double repo. Interwał W1 i D1 potwierdzają kierunek spadkowy a to dobra informacja dla polskiej giełdy… zobacz także: Polska awansuje do krajów rozwiniętych.

Od strony technicznej kurs nie powinien cofać się już powyżej 3,700 natomiast pierwszą zaporą podażową powinien stać się poziom 3,67. Niemniej jednak dla długoterminowego sygnału sprzedaży potrzeba przełamania w dół  3,64 na tygodniach.


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCzwartkowy przegląd rynków – Polska awansuje do grupy krajów rozwiniętych…już jutro
Następny artykułFunt szterling bliski testu 1.33. Najwyżej od lipca
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here