Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

Widać wyraźny rozdźwięk pomiędzy walutami uważanymi za bezpieczne jak USD, CHF, JPY czy nawet euro oraz pozostałymi. W tej drugiej grupie najlepiej wygląda CAD natomiast najgorzej dolar australijski. Można tutaj zachować się dwojako… liczyć na kontynuację trendu lub zagrać kontr-ariańsko. Osobiście skłaniałbym się do tej drugiej opcji.

Te artykuły również Cię zainteresują
GBPJPY

Para odchyliła się dość znacznie od długoterminowej średniej a ponadto przekroczyła najdalszy punkt wsparcia – piwot S3 dla marca. Świeca D1 z przed tygodnia, a raczej jej zasięg sugeruje wyczerpanie, a rynek wraca już ponad 130 jenów za funta. Słupki histogramu MACD już rosną od dwóch dni a dziś linia sygnalna może zostać przecięta w górę. Byki próbują sforsować także linię trendu spadkowego, co ostatnio się nie udało. Na interwale H4 MACD powraca powyżej zera i będę tu oczekiwał testu średniej 25×5. W pozytywnym scenariuszu jest do wyjęcie od 300p jeśli dojdzie do domniemanego wybicia z trójkąta lub do 600 pips, jeśli odreagowanie zniesie połowę spadku. Potrzeba jednak zwrotu na popularnym kablu lub osłabienia jena. Zanegowanie pozytywnej sekwencji świec D1 będzie problematyczne… dla byków. Warto obserwować poziom 126.00.

macd gbpjpy

GOLD

Taki powrót do średniej mamy na złocie… szybkie ruchy wyprowadziły cenę kruszcu z powrotem do 1600 dolarów. W tym przypadku jednak poprzedzający spadek nie przekroczył 200 SMA w interwale dziennym, dlatego ostatnie osłabienie nadal należy rozpatrywać jako korekta. Nie spodziewałbym się jednak odbicia “V” i powrotu do maksimów. Raczej w grę wchodzi trend boczny i swego rodzaju formacje konsolidacji. Od góry broni miesięczny piwot na wspomnianym poziomie 1600$ natomiast od dołu strefa 1550/25 USD. Przy pierwszym teście średniej z H4 będę poszukiwał schematu do kupna złota. Wybicie z trójkąta na H4 dotarło już do strefy docelowej i dalszy potencjał do zwyżki jest ograniczony. Zamknięcie dnia nad 1600$ to próba ponownego rozważenia sytuacji.

macd gold złoto


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here