Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

Na pozycję lidera siły walut wraca funt, który był królem już na początku tego miesiąca, lecz na chwilę został zdetronizowany przez dolara. Po drugiej stronie słabo radzący sobie frank i jen co przekłada się na sygnał risk-on na giełdach. Zastanawia słabość dolara nowozelandzkiego.

GBPAUD

Ostatnie dni to popis byków na całym koszyku funta a moim zdaniem najciekawsza sytuacja ma miejsce na parze GBPAUD, głównie ze względu na słabość walut z antypodów. Unikałbym kabla z uwagi na niejasną sytuację na dolarze (np GBPUSD w górę a EURUSD w dół). Wracając do tytułowej pary, we wrześniu byki uporały się z dwusetką i kurs wyznaczył nowe maksima. Następnie korekta przebiegała klasycznie 1:1, co ciekawe także oscylator MACD nie zszedł poniżej zera. Z małym wyjątkiem histogram pokazuje wartości powyżej kreski od sierpnia.

gbpaud

W październiku obrona 200-sesyjnej średniej wyglądała imponująco i mamy już nowe maksima trendu. Rynek funta jest dość mocno wygrzany ale spodziewam się jeszcze wzrostowej reakcji na odbicie od średniej na H4. Roczne minima w zasięgu ręki, od obecnej ceny brakuje ok 170 pipsów, nieco niżej opór 1,8860. Uwaga jednak na kanał wzrostowy i możliwe fałszywe wybicie górą (wczoraj pojawiła się reakcja przy górnej bandzie). W szerszej perspektywie spodziewam się jednak większego schłodzenia, choć wiele będzie zależało od sytuacji na samym GBPUSD i sprawie Brexitu.

Szukasz informacji o rekomendacjach banków na Forex? Sprawdź nasz cotygodniowy raport o dużych bankach. Pobierz raport!
72,1% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

 

USDCAD

Para porusza się w konsolidacji od ok 3 miesięcy z punktem środkowym ok 1,3250; który można zagrywać jak piwot. Powyżej longi, poniżej shorty. Póki rozgrywający tak toczy grę na tym walorze należy się dostosować. W październiku również rolercoaster, początek upłynął pod znakiem umocnienia, lecz po nim już ani śladu. Ostatni spadek przechyla szalę nieco na stronę niedźwiedzi i tak wczorajszą podbitkę traktowałbym w kategoriach sprzedaży. Tygodniowy piwot to 1,3235, zaś miesięczny 1,3250. Akcja dzieje się w kleszczach 200 sesyjnej średniej, stąd prawdopodobnie taki zastój.

usdcad

Poczekałbym na re-test średniej z H4 po czym szukał sprzedaży na nowe miesięczne dołki. Problemem może być wyłaniający się diament z tej konsolidacji, ale o tym dowiemy się za kilka tygodni.

 


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here